Hel lägenhet

SANU 2nd Home Nasu 3rd

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för SANU 2nd Home Nasu 3rd

Ett modernt badrum med ett stort fönster, ett badkar och en träpall.
Property video
Ett modernt rum med ett skrivbord och en stol, ett litet bord med ett ljus och utsikt över grönskan från en balkong.
Ett modernt sovrum med en stor säng, en soffa, ett matbord och utsikt över träd genom fönstret.
Ett modernt badrum med ett stort fönster, ett badkar och en duschhörna.

Recensioner

6,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
Det nuvarande priset är 2 323 kr
26 aug. – 27 aug.

Utforska området

Se på karta
3376-1869, Nasu, Tochigi, 325-0303
  • Place, Nasu-parken
    ‪7 min med bil‬
  • Place, Nasus safaripark
    ‪10 min med bil‬
  • Place, Nasus djurpark
    ‪24 min med bil‬
  • Airport, Fukushima (FKS)
    ‪76 min med bil‬

Rumsalternativ

Basic-rum - 1 sovrum - icke-rökare (Private, Onsen)

  • Utsikt mot trädgården
  • 47 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Rum - icke-rökare - bastu (Private, Dog Friendly, Onsen)

  • Utsikt mot bergen
  • 47 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Rum - icke-rökare - bastu (Private, Onsen)

  • Utsikt mot bergen
  • 47 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Rum - flera sängar - icke-rökare - husdjur tillåtna (Private, Dog Friendly, Onsen)

  • Utsikt mot bergen
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Rum - icke-rökare - bastu (Private, Suite, In-Room Onsen)

  • Utsikt mot bergen
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

SANU 2nd Home Nasu 3rd

Lägenheten har kylskåp, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Här erbjuds gäster tvättmaskin och vattenkokare, samt bekvämligheter som gratis wi-fi och balkong. Det privata badrummet ligger inte i anslutning till rummet.
Denna lägenhet erbjuder 14 rum med tofflor och hårtork. Rummen har balkonger. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Rummen har separata privata badrum. Badrummen har badkar eller dusch och bidéer. Denna lägenhet i Nasu erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter).

På detta badhus/ onsen finns en het mineralvattenkälla utomhus.
Denna lägenhet ligger mindre än fem kilometer från Nasu Keiryu Park och Nasu Buggy Park. Denna lägenhet med 3 stjärnor har 14 rum, vilka ståtar med kök, balkonger och kylskåp.
Rum
Lägenheten har uppvärmning, kök och balkong. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar, bidéer och tofflor. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, vattenkokare och skrivbord. Privata badrum är inte anslutande.
På boendet
LOCALIZE

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Heta mineralvattenkällor utomhus

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området, inte bara på gatan

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 separat privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tofflor

Utomhus

  • Balkong

Tvätt

  • Tvättmaskin

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Endast hundar är välkomna
  • Husdjur bor gratis
  • Mat- och vattenskålar

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 14 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
Samla ihop personliga föremål, släng rester av mat och dryck och ta ut soporna.

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift
  • Endast hundar tillåts
  • Mat- och vattenskålar erbjuds

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 150.00 JPY per person per natt. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 24 timmar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.
  • Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.