Hotel WRIGHT STYLE

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel WRIGHT STYLE

Exteriör
Hall
En modern inredning med en tegelvägg som accent, en svart lädersoffa, ett träbord och en svart stol.
Superior tvåbäddsrum - terrass | Skrivbord, arbetsyta för laptop, gratis wi-fi och sängkläder
Sittområde i lobbyn

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Bar

Utforska området

Se på karta
518-2, Tsumuura, Naoshima, Kagawa, 761-3110
  • Place, Ando Museum
    ‪12 min till fots‬
  • Place, Naoshima Hall
    ‪12 min till fots‬
  • Place, Benesse House Museum
    ‪5 min med bil‬
  • Airport, Okayama (OKJ)
    ‪141 min med bil‬

Rumsalternativ

Economy tvåbäddsrum

  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Standard tvåbäddsrum

  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Superior tvåbäddsrum

  • 19 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 1 enkelsäng och 1 stor enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Superior tvåbäddsrum - terrass

  • Utsikt mot staden
  • 23 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hotel WRIGHT STYLE

Hotel WRIGHT STYLE är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till en restaurang, en bar/lounge och mikro i allmänt utrymme. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds tvättmöjligheter och en varuautomat.
Hotel WRIGHT STYLE erbjuder 9 luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och tofflor. Platt-tv finns på rummen.

Badrummen har badkar och dusch, bidéer, toaletter med elektronisk bidé och gratis toalettartiklar. Detta hotell i Naoshima erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Hotel WRIGHT STYLE ligger nära Setonaikai nationalpark och mindre än en kvarts promenad från Gula Pumpan. Detta hotell med 3,5 stjärnor har 9 rum och välkomnar gäster med en restaurang, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Hotellet har både restaurang och bar. Japansk frukost är tillgänglig dagligen mellan 07.30 och 09.30 mot en avgift.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi och en platt-tv. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar, toaletter med elektronisk bidé och tofflor. Dessutom erbjuds kylskåp, vattenkokare och skrivbord.
På boendet
Hotel WRIGHT STYLE erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, mikro i allmänt utrymme och tvättmöjligheter. Kör du bil har du tillgång till avgiftsfri parkering. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med bagageförvaring och ge lokala restaurangtips. Detta hotell har dessutom varuautomat.
Det finns restaurang på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Hotel WRIGHT STYLE lockar med varuautomat, tvättmöjligheter och mikro i allmänt utrymme. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 3,5 stjärnor i Naoshima.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta japansk frukost och 07.30 till 09.30.
REGALO - restaurang som specialiserar sig på italienska köket och serverar frukost, lunch och middag. Öppet vissa dagar

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Japansk frukost tillgänglig dagligen 07.30–09.30 mot en avgift
  • En bar/lounge
  • En restaurang

Restauranger på området

  • REGALO

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Delad mikrovågsugn
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Mer

  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Bidé
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Separat badkar och dusch
  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-TV

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Gratis vatten på flaska
  • Kylskåp

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 08.00–20.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Tvättavgift: 400 JPY per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Receptionen har öppet varje dag från 08.00 till 20.00.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Hotel WRIGHT STYLE Hotel
Hotel WRIGHT STYLE Naoshima
Hotel WRIGHT STYLE Hotel Naoshima