Lägenhetshotell

Section L Akihabara

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Section L Akihabara

En modern hisschakt med trägolv och utsikt över en reception i översta våningen.
Property video
Ett modernt receptionsområde med en böjd receptionsdisk, en röd soffa och en tv.
En modern hall med en skylt som visar var man ska börja, trägolv och en tv på höger sida.
En modern byggnad med en entré av glas, där det står ”AVDELNING L”.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 1 324 kr
7 sep. – 8 sep.

Utforska området

Se på karta
Sotokanda 4-11-7, Tokyo, Tokyo, 101-0021
  • Place, Akihabara elektronikstad
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Ameyokos shoppingdistrikt
    ‪9 min till fots‬
  • Place, Uenoparken
    ‪12 min till fots‬
  • Airport, Tokyo (HND-Haneda)
    ‪40 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet Premier - icke-rökare (High-Floor)

  • 34 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Premier - icke-rökare

  • 34 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Premier - icke-rökare (Low Floor)

  • 34 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Section L Akihabara

Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning och ståtar med dygnet runt-öppen reception, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och flerspråkig personal. Varje lägenhet har smart-tv med satellitkanaler, och köket har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Här erbjuds gäster tvättmaskin/torktumlare och bäddsoffa, samt bekvämligheter som gratis wi-fi och balkong. Städning är tillgänglig på begäran.
Section L Akihabara erbjuder 22 luftkonditionerade rum med tvättmaskin/torktumlare och tofflor. Rummen har balkonger. Rummen har separat sittutrymme och är möblerade med enkel bäddsoffa. Rummen på detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 25+ Mbps). 43-tums smart-tv med satellitkanaler. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner. Städning sker på begäran.

Section L Akihabara i Chiyoda ligger en kort promenad från Uenoparken och mindre än tre kilometer från andra populära sevärdheter, som Tokyo Dome. Detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har 22 rum, vilka ståtar med kök, balkonger och bäddsoffa.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering, kök och balkong, och erbjuder gott om plats med sittutrymme. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 43-tumss smart-tv med satellitkanaler. I badrummen finns hårtorkar och tofflor. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare, bäddsoffa och strykbräda. Städning på begäran
På boendet
Section L Akihabara erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en vattenautomat. Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som kan hjälpa dig med sightseeing, vägvisning och lokala restaurangtips.
Du som bor på Section L Akihabara har tillgång till flerspråkig personal, hiss och vattenautomat. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Detta lägenhetshotell i Tokyo har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Vattenautomat

Sovrum

  • Bäddsoffa
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Separat badkar och dusch
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 43-tums Smart-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Balkong

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmedel

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss (80 centimeter bred dörr)
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal
  • Mobilnyckel
  • Mörkläggningsgardiner
  • Reception öppen dygnet runt
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning (på begäran, mot en avgift)

Höjdpunkter i området

  • I centrum
  • I ett nöjesdistrikt
  • Nära en tunnelbanestation
  • Nära en tågstation
  • Nära ett outletshoppingcenter

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 22 enheter
  • Städning (på begäran)
  • Vattenautomat

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för nyckelupphämtning

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för städning: JPY 7000 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gäster som anländer efter 20.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.