1 and Only Hotel Io

Boendeklass: 3

Fotogalleri för 1 and Only Hotel Io

Ett modernt hotellrum med en stor säng, en sittgrupp med stolar, ett litet bord och ett stort fönster.
En bil parkerad bredvid ett trästaket, med en parkeringsskylt och en symbol som föreställer en fisk.
En balkong med utsikt över en småbåtshamn och kullar.
En modern inredning med ett stort fönster, ett trägolv, ett runt bord och en stol.
Ett rum med ett stort fönster som vetter mot en hamn, två trästolar, ett litet runt bord och en tv med platt skärm.

Recensioner

8,2 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Tvättjänster
  • Städning
Det nuvarande priset är 3 006 kr
1 sep. – 2 sep.

Utforska området

Se på karta
3974-1, Minamiise, Mie, 516-0222
  • Place, Ise-Shima nationalpark
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Shima Spain Village
    ‪37 min med bil‬
  • Place, Ise stora helgedom, inre helgedom
    ‪58 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard fyrbäddsrum - icke-rökare - utsikt mot hamnen (Western-Style, for 4 Guests)

  • Utsikt mot hamnen
  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 2 futoner (enkla)
  • Gratis wi-fi

Standard fyrbäddsrum - utsikt mot hamnen (Modern Japanese-Style, for 4 Guests)

  • Utsikt mot hamnen
  • 38 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 4 futoner (enkla)
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 7 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 7 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

1 and Only Hotel Io

Detta hotell är en rökfri anläggning med mikro i allmänt utrymme, kyl i allmänt utrymme och tvättmöjligheter. Parkering ingår.
1 and Only Hotel Io erbjuder 2 rum med hårtork. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). Badrummen har badkar och dusch och bidéer. Städning sker dagligen.
1 and Only Hotel Io ligger mindre än tio minuters bilfärd från Isobue-misaki Observatory Tower och Ago-bukten. Detta hotell med 3 stjärnor har 2 rum och ståtar med gratis wi-fi på rummet, avgiftsfri parkering och tvättmöjligheter.
Restaurangalternativ
Frukost med självservering serveras dagligen mellan 07.00 och 09.00 mot en avgift.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar och bidéer.
På boendet
Gäster på 1 and Only Hotel Io har bland annat tillgång till mikro i allmänt utrymme, kyl i allmänt utrymme och tvättmöjligheter. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering.
1 and Only Hotel Io lockar med tvättmöjligheter, mikro i allmänt utrymme och kyl i allmänt utrymme. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta hotell i Minamiise har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukost med självservering och 07.00 till 09.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps

Parkering och transport

  • Gratis parkering dygnet runt i närheten inom 3 meter
  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Mat och dryck

  • Frukost med självservering tillgänglig dagligen 07.00–09.00 mot en avgift: JPY 1 100 för vuxna ochJPY 1 100 för barn

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Delad mikrovågsugn
  • Delat kylskåp
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Bidé
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Separat badkar och dusch

Mer

  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Värme (klimatreglerad)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Det är rekommenderat för gäster att hämta minpakuIN mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn på upp till 5 år per registrerad vuxen bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för frukost med självservering: JPY 1100 för vuxna och JPY 1100 för barn

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 24 timmar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång. Det är rekommenderat för gäster att hämta boendets minpakuIN mobilapp före incheckning
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Ett barn per registrerad vuxen bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum, om barnet är 5 år eller yngre och inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.