La Casa de Nelly Medellín

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för La Casa de Nelly Medellín

Exklusivt rum | Sängtillbehör av högsta kvalitet och Select Comfort-madrasser
Interiör
32-tums smart-tv med digitalkanaler, tv och Netflix
Comfort trippelrum - 1 sovrum | Sängtillbehör av högsta kvalitet och Select Comfort-madrasser
Lobby

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Städning
Det nuvarande priset är 1 510 kr
2 juli – 3 juli

Utforska området

Se på karta
10-23 Cra 43C, Medellín, Antioquia, 050021
  • Place, Poblado-parken
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Lleras-parken
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Clínica Medellín - El Poblado
    ‪8 min till fots‬
  • Airport, José María Córdova Intl. Airport (MDE), Medellín, Colombia
    ‪39 min med bil‬

Rumsalternativ

Classic Double Room

  • 2 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Classic dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Familjerum

  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 3 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Exklusivt rum

9,0 av 10
Underbart
(2 recensioner)
  • 25 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Comfort trippelrum - 1 sovrum

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 1 dubbelsäng ELLER 1 kingsize-säng och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Comfort tvåbäddsrum

  • 13 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar ELLER 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

La Casa de Nelly Medellín

Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med conciergetjänster, expressutcheckning och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som gemensamt vardagsrum. Handdukarna byts på begäran
La Casa de Nelly Medellín erbjuder 5 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Rummen är individuellt möblerade och inredda. Sängarna har Select Comfort-madrasser och sängtillbehör av högsta kvalitet. 32-tums smart-tv med digitalkanaler och Netflix.

Badrummen har dusch med regndusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Detta hotell i Medellín erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Strykjärn/strykbräda, byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker dagligen.

La Casa de Nelly Medellín ligger i El Poblado, nära Poblado-parken och mindre än tio minuters promenad från populära attraktioner som Lleras-parken. Detta hotell med 3 stjärnor har 5 rum, vilka ståtar med smart-tv, tv och Select Comfort-madrass.
Restaurangalternativ
Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mellan 07.00 och 10.00 mot en avgift.
Rum
Din 32-tumss smart-tv har digitalkanaler och Netflix, och du kan hålla dig uppkopplad med gratis wi-fi. Samtliga sängar med Select Comfort-madrasser har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns regnduschar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Bekvämligheter som värdeförvaringsskåp och garderob erbjuds dessutom. Handdukarna byts på begäran
På boendet
Nybyggda La Casa de Nelly Medellín stod färdigt 2022, och kan erbjuda gäster gratis wi-fi i allmänna utrymmen, expressutcheckning och en vattenautomat. Gäster erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för COP 130000.00 per rum enkel resa. Den vänliga personalen kan erbjuda conciergetjänster och bagageförvaring. Detta hotell är en rökfri anläggning och har dessutom gemensamt vardagsrum.
Du som bor på La Casa de Nelly Medellín har tillgång till hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, conciergetjänster och expressutcheckning. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. La Casa de Nelly Medellín lockar med gemensamt vardagsrum och vattenautomat.

Detta hotell i Medellín har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukost enligt egen beställning och 07.00 till 10.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift

Mat och dryck

  • Frukost enligt egen beställning tillgänglig dagligen 07.00–10.00 mot en avgift: COP 18 000–18 000 för vuxna och COP 10 000–10 000 för barn

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Guideböcker
  • Vattenautomat
  • Virtuell reception

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Städning (varje dag, mot en avgift)

Business-service

  • Kontorsplats

Utomhus

  • I ett naturreservat

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Klinkergolv i allmänna utrymmen
  • Klinkergolv i rum
  • Polerade golv i allmänna utrymmen
  • Polerat golv i rum
  • Visuellt brandlarm
  • Väl upplyst gång till ingången

Mer

  • 1 våning
  • Byggdes 2022
  • Gemensamt vardagsrum
  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Mörkläggningsgardiner
  • Select Comfort-madrass
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Regndusch
  • Schampo
  • Tvål

Underhållning

  • 32-tums smart-tv med digitala kanaler
  • Netflix
  • Streamingtjänster

Mat och dryck

  • Gratis vatten på flaska
  • Städredskap

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Elektriska adapters
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Tvättmedel
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 21.30.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Sen utcheckning i mån av tillgång
Avgift för sen utcheckning: COP 99999
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 48 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [Carrera 43 C # 10 - 39].
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 48 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Om du planerar att ankomma efter 21.30 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Det ska vara tyst på boendet från 22.00 till 09.00.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på La Casa de Nelly Medellín

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Transport per vuxen med flygtransfer: COP 130000 (enkel resa)
  • Avgift för städning: 20000 COP per boende och per vistelse (varierar beroende på enhetens storlek)
  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för frukost enligt egen beställning: COP 18000–18000 för vuxna och COP 10000–10000 för barn (ungefärligt pris)
  • Avgift för flygtransfer: COP 130000.00 per rum (enkel resa)
  • Avgift för sen utcheckning: COP 99999 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för städning: COP 20000 per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem och förbandslåda.
La Casa de Nelly Medellín erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen 48 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till Carrera 43 C # 10 - 39
Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster som anländer efter 21.30 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 48 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst. En virtuell reception erbjuder gäster assistans. Det ska vara tyst på boendet mellan 22.00 och 09.00.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Casa Nelly Medellin Medellin
La Casa de Nelly Medellín Hotel
La Casa de Nelly Medellín Medellín
La Casa de Nelly Medellín Hotel Medellín