The O By Seekers Medellín

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för The O By Seekers Medellín

Ett bubbelbad med utsikt över staden, omgivet av ett glasräcke och en kakelbeklädd vägg.
Ett modernt receptionsområde med en svartvit färgskala, med en receptionsdisk, en stor skärm och en sittgrupp med en brun soffa och blå stolar.
Ett modernt sovrum med en stor säng, ett sängbord, ett litet bord och utsikt över ett grönområde utanför genom en glasdörr.
Ett modernt barområde med sittplatser, en bardisk och hängande växter.
Ett modernt kafé med utsikt över en byggnad på andra sidan gatan, med en reception, sittplatser och hängande växter.

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Bar
  • Rumsservice
Det nuvarande priset är 609 kr
24 aug. – 25 aug.

Utforska området

Se på karta
8a-61 Cra. 36, Medellín, Antioquia, 050021
  • Place, Lleras-parken
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Poblado-parken
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Clínica Medellín - El Poblado
    ‪10 min till fots‬
  • Airport, José María Córdova Intl. Airport (MDE), Medellín, Colombia
    ‪36 min med bil‬

Rumsalternativ

Superior dubbelrum - bubbelbad

  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Standard tvåbäddsrum

8,8 av 10
Utmärkt
(3 recensioner)
  • 22 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar

Standard dubbelrum

9,4 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 15 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Superior dubbelrum - 1 queensize-säng

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 19 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Juniorsvit - bubbelbad

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 38 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (stor enkel)

Juniorsvit

  • 34 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (stor enkel)

Liknande boenden

Om boendet

The O By Seekers Medellín

Detta hotell har en inomhuspool, en restaurang och en bar/lounge. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en takterrass, kaffe/te i allmänt utrymme och dygnet runt-öppen reception. Handdukarna byts på begäran
The O By Seekers Medellín erbjuder 18 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp (laptopanpassade) och badrock. Sängarna har duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. 54-tums platt-tv med kabelkanaler och Netflix. Hårtork, byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker dagligen.
Detta hotell har bland annat en inomhuspool.
The O By Seekers Medellín ligger i El Poblado, nära Lleras-parken och tio minuters promenad från populära attraktioner som Poblado-parken. Detta hotell med 18 rum har en restaurang och ståtar med bekvämligheter som en inomhuspool och en takterrass.
Restaurangalternativ
Koppla av med en drink i deras bar eller besök restaurangen för att äta något gott. Passa på att beställa nåt gott från rumsservice. Kontinental frukost serveras dagligen mellan 07.30 och 11.00 mot en avgift.
Rum
Här får gäster en 54-tumss platt-tv med kabelkanaler och Netflix. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och duntäcken, och i badrummen finns badrockar. Som standard erbjuds bekvämligheter som värdeförvaringsskåp (laptopanpassade) och garderob. Handdukarna byts på begäran
På boendet
The O By Seekers Medellín har en inomhuspool, en takterrass och kaffe i allmänt utrymme. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål. Detta hotell endast för vuxna har dessutom en trädgård.
Det finns restaurang på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Inomhuspool, takterrass och trädgård finns på The O By Seekers Medellín.

Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på detta hotell i Medellín .

Mot en avgift kan gäster dagligen äta kontinental frukost och 07.30 till 11.00.
The O By Seekers Medellín har en restaurang.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Kontinental frukost tillgänglig dagligen 07.30–11.00 mot en avgift: COP 40 000 per person
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen

Att göra

  • Inomhuspool

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Takterrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss
  • Klinkergolv i allmänna utrymmen
  • Klinkergolv i rum

Mer

  • 1 byggnad
  • 6 våningar
  • Byggdes 2024
  • Delvis användning av LED-lampor
  • Platser anvisade för rökning
  • Traditionell arkitektur

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Duntäcke
  • Mörkläggningsgardiner
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • Badrockar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork (på begäran)
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 54-tums platt-tv med kabelkanaler
  • Netflix
  • Streamingtjänster

Mat och dryck

  • Begränsad rumsservice
  • Minikylskåp

Mer

  • Laptopanpassat värdeförvaringsskåp
  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på The O By Seekers Medellín

Barn och extrasängar

  • Barn under 18 år får inte bo på detta boende, som är endast för vuxna. Gäster från 18 år är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Kontantdeposition för skador: COP 200000 per vistelse
  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för kontinental frukost: COP 40000 per person (ungefärligt pris)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Långtidsuthyrning är möjlig.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 209605, 214088
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Boendet har begränsat varmvatten.
  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
  • Det här boendet är endast för vuxna och gäster som är 18 år är inte tillåtna.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Boendet kallas även

Glow Medellín Hotel
Glow Medellín Medellín
Glow Medellín Hotel Medellín