Hotel Patio Dogo

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Patio Dogo

Sittområde i lobbyn
Sittområde i lobbyn
Lobby
Frukost, lunch och middag serveras
Innergård

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Parkering tillgänglig
  • Företagstjänster
Det nuvarande priset är 596 kr
26 juli – 27 juli

Utforska området

Se på karta
20-12 Dogoyunomachi, Matsuyama, Ehime-ken, 7900842
  • Place, Dōgo Onsen
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Dogo-parken
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Shiki minnesmuseum
    ‪7 min till fots‬
  • Airport, Matsuyama (MYJ)
    ‪10 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum - icke-rökare

9,0 av 10
Underbart
(57 recensioner)
  • 16 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Dubbelrum - rökare

9,2 av 10
Underbart
(20 recensioner)
  • 16 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum - icke-rökare

8,8 av 10
Utmärkt
(17 recensioner)
  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum - rökare

9,0 av 10
Underbart
(7 recensioner)
  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum - 1 queensize-säng - rökare

8,0 av 10
Mycket bra
(2 recensioner)
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum - 1 queensize-säng - icke-rökare

7,8 av 10
Bra
(14 recensioner)
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Trippelrum - icke-rökare

9,2 av 10
Underbart
(15 recensioner)
  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum - icke-rökare (Corner)

8,8 av 10
Utmärkt
(3 recensioner)
  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Patio Dogo

Detta hotell har en restaurang, parkering och business-service. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds kemtvätt, dygnet runt-öppen reception och en dator.
Hotel Patio Dogo erbjuder 101 luftkonditionerade rum med tofflor och hårtork. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Badrummen har badkar/dusch med djupa badkar, bidéer och gratis toalettartiklar. Städning erbjuds dagligen och massage på rummet kan fås på begäran.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Hotel Patio Dogo ligger i Dogo Hot Spring, ligger nära Dōgo Onsen och mindre än fem minuters promenad från populära sevärdheter som Dogo-parken. Detta hotell med 3 stjärnor har 101 rum, vilka ståtar med kylskåp, tv och djupa badkar. Boendet ligger i anslutning till ett shoppingcenter i centrala Matsuyama, inte långt från Shiki minnesmuseum och Matsuyamafästningens linbana.
Restaurangalternativ
Detta hotell har en restaurang, Sushimaru, där du kan äta gott. Passa på att beställa nåt gott från rumsservice. Japansk frukost serveras dagligen mellan 07.00 och 10.00 mot en avgift.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi och en tv. Badrummen har djupa badkar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds även massage på rummet, och till bekvämligheterna hör kylskåp och skrivbord.
På boendet
Gäster på Hotel Patio Dogo har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, business-service och en dator. Parkering är tillgänglig för JPY 800 per natt. Receptionen är öppen dygnet runt och har personal som kan hjälpa dig med kemtvätt/tvättjänster och bagageförvaring. Detta hotell med heta källor har dessutom gratis dagstidningar och varuautomat.
Det finns restaurang på plats. En dator finns på plats och både den fasta internetuppkopplingen och wi-fi är gratis i allmänna utrymmen. Det erbjuds business-service. Hotel Patio Dogo lockar med varuautomat, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt. Ett begränsat antal parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift, enligt principen först till kvarn.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 3 stjärnor i Matsuyama.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta japansk frukost och 07.00 till 10.00.
Sushimaru - restaurang som specialiserar sig på japanska köket och serverar frukost, lunch och middag.
Boendet har rumsservice.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi och fast internet

Parkering och transport

  • Parkering på området (JPY 800 per natt)
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Japansk frukost tillgänglig dagligen 07.00–10.00 mot en avgift: JPY 1 100 för vuxna ochJPY 1 100 för barn
  • En restaurang

Restauranger på området

  • Sushimaru

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen dygnet runt
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Business-service

  • Business-service
  • Dator

Spa

  • Massage på rummet

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Mer

  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Bidé
  • Djupt badkar
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Tofflor

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler/satellitkanaler

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Rumsservice

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Frukost ingår inte i prisplaner där frukost ingår för barn 0–6 år och kan beställas på plats mot den angivna frukostavgiften för barn.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn upp till 6 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för japansk frukost: JPY 1100 för vuxna och JPY 1100 för barn
  • Parkeringsavgift: JPY 800 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Barn som är upp till 6 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.
  • Byggnadsarbete pågår i närheten och gäster kan komma att uppleva bullerstörningar.

Boendet kallas även

Hotel Patio Dogo Matsuyama
Hotel Patio Dogo
Patio Dogo Matsuyama
Patio Dogo
Patio Dogo Hotel
Patio Dogo Hotel
Hotel Patio Dogo Hotel
Hotel Patio Dogo Matsuyama
Hotel Patio Dogo Hotel Matsuyama