Lägenhetshotell
Residhotel Lyon Part Dieu
Fotogalleri för Residhotel Lyon Part Dieu





Recensioner
8,0 av 10,
Mycket bra
Populära bekvämligheter
755 kr
inklusive skatter och avgifter
28 sep. – 29 sep.
Utforska området

79 boulevard Marius Vivier Merle, Lyon, Rhone, 69003
- Part Dieu-köpcentrat8 min till fots
- Tête d'Or Park3 min med bil
- Bellecour-torget4 min med bil
- Lyon (LYS-Saint-Exupery)25 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Studio - 1 dubbelsäng eller enkelsängar

Studio - 1 dubbelsäng eller enkelsängar
8,0 av 10
Mycket bra
(3 recensioner)
Öppna alla foton för Lägenhet - 1 sovrum

Lägenhet - 1 sovrum
Liknande boenden

Campanile Lyon Centre - Gare Part Dieu
Campanile Lyon Centre - Gare Part Dieu
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
4.5 av 5, Underbart, 1 036 recensioner
Priset är 824 kr
inklusive skatter och avgifter
17 okt. – 18 okt.
Om boendet
Residhotel Lyon Part Dieu
Lägenhetshotell med dygnet runt-öppen reception, en kort promenad från Part Dieu-köpcentrat
Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning med parkering, tvättmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här har gäster även tillgång till ett picknickområde, ett värdeförvaringsskåp i receptionen och flerspråkig personal. Pentryt i varje lägenhet har kylskåp och spishäll, och dessutom finns gratis wi-fi och platt-tv med digitalkanaler. Gäster erbjuds dessutom bekvämligheter som espressobryggare och vattenkokare.
Residhotel Lyon Part Dieu erbjuder 76 luftkonditionerade rum med espressobryggare och värdeförvaringsskåp. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, grytor/köksredskap och kaffe- och tebryggare. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Detta lägenhetshotell i Lyon erbjuder sina gäster gratis wi-fi. 32-tums platt-tv med digitalkanaler. Mikrovågsugn och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran. Städning sker dagligen.
Residhotel Lyon Part Dieu ligger i Centrala Lyon, nära La Part-Dieu affärsdistrikt och mindre än tio minuters promenad från Part Dieu-köpcentrat. Detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har 76 rum, vilka ståtar med bekvämligheter som pentry, kylskåp och espressobryggare.
Restaurangalternativ
Frukostbuffé serveras dagligen mellan 07.00 och 10.00 mot en avgift.
Rum
Varje lägenhet har ljudisolering och pentry med kylskåp och spishäll. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med digitalkanaler. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som espressobryggare, värdeförvaringsskåp och skrivbord.
På boendet
Residhotel Lyon Part Dieu erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och tvättmöjligheter. Parkering erbjuds för EUR 12 per dag. Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som kan hjälpa dig med förvaring av värdesaker och svara på frågor om området. Här hittar du dessutom ett picknickområde och bankettsal.
Bekvämligheter
- Gångavstånd till Part Dieu-köpcentrat
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Tvättmöjligheter
- Reception öppen dygnet runt
Residhotel Lyon Part Dieu lockar med en terrass, flerspråkig personal och picknickområde. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Residhotel Lyon Part Dieu lockar med tvättmöjligheter, värdeförvaringsskåp i receptionen och hiss. Ett begränsat antal parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift, enligt principen först till kvarn.
Detta lägenhetshotell i Lyon har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 07.00 till 10.00.