LĂ€genhetshotell
Adonis Lyon Dock Ouest
Fotogalleri för Adonis Lyon Dock Ouest





Recensioner
8,6 av 10,
UtmÀrkt
PopulÀra bekvÀmligheter
642Â kr
inklusive skatter och avgifter
30 nov. â 1 dec.
Utforska omrÄdet

39 Rue des Docks, Lyon, Rhone, 69009
- Place, Ăle BarbeâȘ3 min med bilâŹ
- Place, Historiska platsen i LyonâȘ4 min med bilâŹ
- Place, Espace GersonâȘ6 min med bilâŹ
- Airport, Lyon (LYS-Saint-Exupery)âȘ30 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för Comfort-rum - 1 dubbelsĂ€ng

Comfort-rum - 1 dubbelsÀng
Ăppna alla foton för Svit Executive

Svit Executive
Ăppna alla foton för Superior-rum - 1 dubbelsĂ€ng

Superior-rum - 1 dubbelsÀng
Ăppna alla foton för Standardrum - 1 dubbelsĂ€ng

Standardrum - 1 dubbelsÀng
Ăppna alla foton för Comfort-rum - 2 enkelsĂ€ngar

Comfort-rum - 2 enkelsÀngar
Comfort Room With Double Bed
Ăppna alla foton för Superior Double Room

Superior Double Room
Executive Suite
Comfort Room, twin beds
Standard Double Room
Liknande boenden

Lagrange Apart'HOTEL Lyon LumiĂšre
Lagrange Apart'HOTEL Lyon LumiĂšre
- Kök
- HusdjursvÀnligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.3 av 5, Fantastiskt, 1Â 802Â recensioner
Priset Àr 678 kr
inklusive skatter och avgifter
30 nov. â 1 dec.
Om boendet
Adonis Lyon Dock Ouest
LĂ€genheter vid floden med pentryn och memory foam-madrasser
Rökfria Adonis Lyon Dock Ouest Àr ett lÀgenhetshotell med parkering, en tv i allmÀnt utrymme och flersprÄkig personal. Pentryt i varje lÀgenhet har kylskÄp och spishÀll, och dessutom finns sÀng med memory foam-madrass och platt-tv med satellitkanaler. Dessutom finns rumsservice, sÀngtillbehör av högsta kvalitet och vattenkokare.
Adonis Lyon Dock Ouest erbjuder 43 rum med mörklÀggningsgardiner. SÀngarna har memory foam-madrasser och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har pentry med kylskÄp och spishÀll. Badrummen har dusch.
Platt-tv med satellitpremiumkanaler. Boendet tillhandahÄller skrivbord, skrivbordsstolar och telefon. MikrovÄgsugn, strykjÀrn/strykbrÀda och hÄrtork kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker dagligen.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Adonis Lyon Dock Ouest ligger i Nionde arrondissementet, mindre Ă€n tre kilometer frĂ„n sevĂ€rdheter som Ăle Barbe och Historiska platsen i Lyon. Detta lĂ€genhetshotell med 3 stjĂ€rnor har 43 rum, vilka stĂ„tar med bekvĂ€mligheter som pentry, kylskĂ„p och vattenkokare.
Restaurangalternativ
Mot en avgift serveras en kontinental frukost pÄ vardagar mellan 07.00 och 10.00 och pÄ helger mellan 07.30 och 10.30. Passa pÄ att bestÀlla nÄt gott frÄn rumsservice.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering och pentry med kylskÄp och spishÀll. GÀster kan koppla av vid en platt-tv med satellitkanaler. Du kan sova gott i en sÀng med memory foam-madrass och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som vattenkokare, telefon och skrivbord.
PĂ„ boendet
PÄ Adonis Lyon Dock Ouest har gÀster bland annat tillgÄng till en terrass. Parkering Àr tillgÀnglig för EUR 11 per natt. FlersprÄkig personal i receptionen kan hjÀlpa dig med bagageförvaring samt rekommendera sevÀrdheter och restauranger i omrÄdet. Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning och har dessutom en tv i allmÀnt utrymme.
Adonis Lyon Dock Ouest lockar med en terrass, flersprÄkig personal och rumsservice (under begrÀnsade tider). Adonis Lyon Dock Ouest lockar med tv i allmÀnt utrymme och hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.Parkeringsplatser finns tillgÀngliga mot en avgift.
Detta lÀgenhetshotell i Lyon har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
För en kostnad kan gÀster njuta av en kontinental frukost pÄ vardagar mellan 07.00 och 10.00 och pÄ helger mellan 07.30 och 10.30.
Boendet har rumsservice (under begrÀnsade tider).








