Lägenhetshotell

Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua

En byggnad med en trädörr, en stenmur och en trappa av tegel som leder upp till entrén.
En säsongsöppen utomhuspool och parasoller
En trappa med mönstrade plattor, en kristallkrona och diverse krukväxter.
Utsikt mot trädgården
En inglasad balkong med terrakottafärgat klinkergolv, krukväxter och utsikt över en frodig trädgård.

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Kök
  • Torktumlare
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
Det nuvarande priset är 1 071 kr
inklusive skatter och avgifter
14 juli – 15 juli

Utforska området

Se på karta
Ctra. Sevilla-Lisboa (N- 433) km. 91.2, Los Marines, Huelva, 21208
  • Place, Sierra de Aracenas nationalpark
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Castillo de Aracena
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Gruta de las Maravillas
    ‪5 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet Standard - 1 sovrum

  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Standard - 2 sovrum

  • Utsikt mot trädgården
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 dubbelsäng

  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua

Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua är ett lägenhetshotell med en takterrass, en säsongsöppen utomhuspool och conciergetjänster. Dessutom erbjuds gratis frukost enligt egen beställning, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds tvättmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och expressincheckning. Varje lägenhet erbjuder torktumlare, pentry, gratis wi-fi och tv. Här finns bekvämligheter som rumsservice, kaffe- och tebryggare och hårtork. Städning är inte tillgänglig..
Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua erbjuder 12 rum med hårtork. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Rummen har pentry med kaffe- och tebryggare. Strykjärn/strykbräda och hårtork kan fås på begäran.
Detta lägenhetshotell har bland annat en säsongsöppen utomhuspool.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua ligger nära Sierra de Aracenas nationalpark och mindre än fem kilometer från populära attraktioner som Museo del Jamon. Detta lägenhetshotell med 12 rum ståtar med gratis frukost samt gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Gratis frukost enligt egen beställning ingår under din vistelse och serveras dagligen. Du kan stanna kvar på rummet och beställa nåt gott från rumsservice.
Rum
Varje lägenhet har pentry. Här erbjuds gäster både tv och gratis wi-fi. Dessutom ingår bekvämligheter som torktumlare och kaffebryggare. Ingen städning
På boendet
Gäster på Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua har tillgång till en takterrass, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och mötesrum. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering. Receptionen är bemannad dygnet runt för att hjälpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och besvara dina frågor under vistelsen. Här har gäster dessutom tillgång till en säsongsöppen utomhuspool, expressincheckning och en terrass.
Gratis frukost serveras dagligen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. En säsongsöppen utomhuspool, takterrass och utomhusgrill finns tillgängliga på Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua. Det är gratis att parkera.
Gäster kan äta gratis frukost enligt egen beställning dagligen.
Boendet har rumsservice.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Parasoller
  • Säsongsöppen utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barnstol
  • Lekplats

Kokvrå

  • Te-/kaffebryggare

Matplats

  • Gratis frukost enligt egen beställning tillgänglig alla dagar
  • Rumsservice

Sovrum

  • Extrasäng: EUR 25 per natt
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Underhållning

  • Tv

Utomhus

  • Grill
  • Picknickområde
  • Takterrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Torktumlare
  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Mötesrum

Klimatreglering

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Endast katter och hundar är välkomna
  • Ett husdjur totalt
  • Avgift: EUR 15 per husdjur per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur tillåtna i vissa rum

Anpassning/tillgänglighet

  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Ingen städning tillgänglig
  • Reception öppen dygnet runt
  • Strykjärn/strykbräda på begäran

Höjdpunkter i området

  • På landet

Att göra

  • Cykeluthyrning i närheten
  • Ridning i närheten
  • Vandringsleder/cykelbanor i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda
  • Brandsläckare

Allmän information

  • 1 byggnad
  • 12 enheter
  • 2 våningar
  • Anslutande enheter tillgängliga
  • Bankettsal
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 23.00.
Snabb incheckning tillgänglig

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur: EUR 15 per husdjur (varierar beroende på vistelselängd)
  • Endast katter och hundar tillåts
  • Upp till 1 per rum
  • Endast vissa rum
  • Du kan be om ett rum där husdjur tillåts genom att höra av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för EUR 25.0 per natt.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Husdjursavgift: EUR 15 per husdjur (varierar beroende på vistelsens längd)
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Avgift för extrasäng: EUR 25.0 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare och förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer A/HU/00071
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 1000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • I mån av tillgång kan anslutande rum efterfrågas genom att kontakta boendet med hjälp av numret på din bokningsbekräftelse.
  • Husdjur tillåts endast i vissa rum. Dessa kan ordnas genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen (relaterade kostnader går att hitta i sektionen för avgifter).

Boendet kallas även

Finca Media Legua
Finca Media Legua Apartment
Finca Media Legua Apartment Aracena
Finca Media Legua Aracena
Finca La Media Legua
Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua Aparthotel
Hotel Apartamento Rural Finca La Media Legua Los Marines