Hel lägenhet

Typical Mouraria by Homing

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Typical Mouraria by Homing

Lägenhet - 1 sovrum - kök | Vardagsrum | Platt-tv
Trappa
Lägenhet - 1 sovrum - kök | 1 sovrum, strykjärn/strykbräda, gratis wi-fi och sängkläder
1 sovrum, strykjärn/strykbräda, gratis wi-fi och sängkläder
Boendets ingång

Recensioner

6,8 av 10,

Hel lägenhet

1 sovrum1 badrumSovplats för 450 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Rua das Fontainhas a São Lourenço, 15, rc esq, Lisbon, 1100-246
  • Place, Castelo de São Jorge
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Praça do Rossio
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Elevador de Santa Justa
    ‪5 min till fots‬
  • Airport, Lissabon (LIS-Humberto Delgado)
    ‪13 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Typical Mouraria by Homing

Denna lägenhet är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Lägenheten har stor kyl/frys, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Gäster kan slappa framför en platt-tv med digitalkanaler och boendet har även tvättmaskin och kaffe- och tebryggare. Städning är inte tillgänglig..
Denna lägenhet har rum med kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda. Rummen i denna lägenhet med 4 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch.

Denna lägenhet i Lissabon erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Platt-tv med digitalkanaler.

Denna lägenhet i Centrala Lissabon ligger mindre än fem minuters promenad från Castelo de São Jorge och mindre än en kvarts promenad från populära attraktioner som Praça do Rossio. Varje lägenhet med 4 stjärnor har kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Lägenheten har kök och erbjuder gott om plats med sovrum. Här finns en platt-tv med digitalkanaler, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, kaffebryggare och strykbräda. Ingen städning
På boendet
På denna lägenhet har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 7 per fordon tur och retur.
I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.

Denna lägenhet i Lissabon har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles

Underhållning

  • Platt-tv med digitala kanaler

Tvätt

  • Tvättmaskin

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig
  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • I centrum
  • I ett historiskt område

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: EUR 30 för incheckning mellan 20.00 och 03.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [Homing Office, Largo do Rato nº 7, Loja A 1250-186, Lisbon].
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Gäster som har bokat samma dag och som anländer efter 20.00 måste checka in direkt vid lägenheten. En avgift för sen incheckning tillkommer.

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: EUR 150 per vistelse
  • Stadsskatt: 4.00 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 7 per fordon (tur och retur, max. antal passagerare 7)
  • Avgift för sen incheckning: EUR 30 för incheckning mellan 20.00 och 03.00

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet rengörs av städpersonal
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Denna lägenhet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till Homing Office, Largo do Rato nº 7, Loja A 1250-186, Lisbon
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 20.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Boendets registreringsnummer 79836/AL
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • En obligatorisk städavgift ingår i boendets hyra.

Boendet kallas även

Typical Mouraria Homing Apartment Lisbon
Typical Mouraria Homing Apartment
Typical Mouraria Homing Lisbon
Typical Mouraria Homing
Typical Mouraria by Homing Lisbon
Typical Mouraria by Homing Apartment
Typical Mouraria by Homing Apartment Lisbon