Lisbon Home Host - Hostel

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Lisbon Home Host - Hostel

Ett hotellrum med två sängar, var och en med en grå sänggavel, vita sängkläder och en grå, strukturerad pläd. Det finns ett fönster med gardiner och utsikt över omgivningen.
Ett kompakt kök med vita skåp, en svart bänkskiva och en matplats med ett bord för fyra personer.
En skylt för ”Aloamento Local Home Host” med kontaktnummer.
En byggnad med flera våningar, och en parkeringsskylt som anger att parkering är tillåten i högst två timmar.
En hall med en svart stol, en vägg prydd med flera reseaffischer, en röd brandlarmknapp och en vit ljusströmbrytare.

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
Rua Palmira 25, Lisbon, Lisbon, 1170-286
  • Place, Avenida Almirante Reis
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Avenida da Liberdade
    ‪15 min till fots‬
  • Place, Praça do Rossio
    ‪17 min till fots‬
  • Airport, Lissabon (LIS-Humberto Delgado)
    ‪11 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum eller tvåbäddsrum - delat badrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Trippelrum - delat badrum

8,8 av 10
Utmärkt
(3 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Lisbon Home Host - Hostel

Rökfria Lisbon Home Host - Hostel är ett vandrarhem med dygnet runt-öppen reception och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Badrum är gemensamma.
Lisbon Home Host - Hostel erbjuder 12 rum med delat boende. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Gästerna har tillgång till delade badrum. Badrummen har dusch. Städning sker dagligen.
Lisbon Home Host - Hostel i Centrala Lissabon ligger mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Praça do Rossio och Avenida da Liberdade. Detta vandrarhem med 12 rum erbjuder gäster bekvämligheter som gratis wi-fi på rummet och en dygnet runt-öppen reception.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi. Badrum är gemensamma.
På boendet
Gäster på Lisbon Home Host - Hostel har tillgång till bland annat gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Receptionen är öppen dygnet runt och har personal som kan hjälpa dig med bagageförvaring samt besvara dina frågor under vistelsen.
I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.

Detta vandrarhem i Lissabon tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Delat badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles

Mer

  • Delat boende
  • Ljudisolerade rum
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 12.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [Rua da Palmira, 27, 1andar, Lisbon, 1770-286, Portugal].
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du ankommer till boendet efter stängning måste du checka in på en annan plats: [Rua Palmira nº 27 1º andar dtº]
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 4.00 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till Rua da Palmira, 27, 1andar, Lisbon, 1770-286, Portugal
Gäster som anländer efter stängning måste checka in på följande adress: Rua Palmira nº 27 1º andar dtº
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Lisbon Home Host Hostel Lisbon
Lisbon Home Host - Hostel Lisbon
Lisbon Home Host - Hostel Hostel/Backpacker accommodation
Lisbon Home Host - Hostel Hostel/Backpacker accommodation Lisbon