Hel lÀgenhet

Castle Inn Lisbon Apartments

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Castle Inn Lisbon Apartments

Boendets fasad
LÀgenhet - 1 sovrum (Descobrimentos) | Eget kök | KylskÄp, mikrovÄgsugn, spishÀll och kaffe- och tebryggare
Trappa
BoendeomrÄde
LÀgenhet - 1 sovrum - balkong (Azulejo) | Minibar, individuell inredning, unika möbler och arbetsyta för laptop

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Rua de Santa Cruz do Castelo, nÂș 52, Centro HistĂłrico, Lisbon, 1100-480
  • Place, Lisbon-katedralen (Se)
    â€Ș5 min till fots‬
  • Place, Praça do Rossio
    â€Ș7 min till fots‬
  • Place, Praça do ComĂ©rcio
    â€Ș7 min till fots‬
  • Airport, Lissabon (LIS-Humberto Delgado)
    â€Ș10 min med bil‬

Rumsalternativ

Studio (Tejo)

  • Utsikt mot floden
  • 27 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar

Studio (Electrico)

  • 25 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar

LĂ€genhet - 1 sovrum (Descobrimentos)

  • Utsikt mot floden
  • 41 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 enkelsĂ€ng och 1 queensize-sĂ€ng

LĂ€genhet - 1 sovrum - balkong (Azulejo)

  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 3 enkelsĂ€ngar

LĂ€genhet - 2 sovrum (Fado)

  • 66 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 2 enkelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Castle Inn Lisbon Apartments

LÀgenhet i anslutning till ett shoppingcenter i Lissabon, med promenadavstÄnd till São Jorge Castle Church Tower
Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning, dÀr gÀster erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Varje lÀgenhet har platt-tv med kabelkanaler, och pentryt har kylskÄp, spishÀll och mikrovÄgsugn. Dessutom finns gratis wi-fi, minibar och regndusch. StÀdning Àr tillgÀnglig pÄ begÀran.
Castle Inn Lisbon Apartments erbjuder 5 luftkonditionerade rum med minibar och kaffe- och tebryggare. Rummen Àr individuellt möblerade och inredda. Rummen i denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har pentry med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch och hÄrtorkar.

Denna lÀgenhet i Lissabon erbjuder sina gÀster gratis wi-fi, med en hastighet pÄ 25+ Mbps. 50-centimeters platt-tv med kabelkanaler. Byte av handdukar och byte av lakan kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker pÄ begÀran.

Castle Inn Lisbon Apartments ligger i Centrala Lissabon, ligger nĂ€ra SĂŁo Jorge Castle Church Tower och mindre Ă€n fem minuters promenad frĂ„n populĂ€ra sevĂ€rdheter som Museu de Lisboa – Teatro Romano. Denna lĂ€genhet med 3 stjĂ€rnor har 5 rum, vilka stĂ„tar med pentry, kylskĂ„p och mikrovĂ„gsugn. LĂ€genheten ligger centralt i Lissabon, i anslutning till ett shoppingcenter och bara en kort promenad frĂ„n Portas do Sols utsiktsplats och Lisbon-katedralen (Se).
Rum
Varje lÀgenhet har individuell inredning och pentry med kylskÄp, mikrovÄgsugn och spishÀll. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 50-centimeterss platt-tv med kabelkanaler. I badrummen finns regndusch och hÄrtorkar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som minibar, kaffebryggare och strykbrÀda. StÀdning pÄ begÀran
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Castle Inn Lisbon Apartments har tillgÄng till bland annat gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster erbjuds flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för EUR 37 per fordon enkel resa.
BekvÀmligheter
  • GĂ„ngavstĂ„nd till Castelo de SĂŁo Jorge och Praça do Rossio
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Flygtransfer (avgift tillkommer)
I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.

Denna lÀgenhet i Lissabon har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift

KokvrÄ

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Te-/kaffebryggare

Matplats

  • Minibar

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Regndusch
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

UnderhÄllning

  • 50-centimeters platt-tv med kabelkanaler

TvÀtt

  • TvĂ€ttomat i nĂ€rheten

Arbetsutrymmen

  • ArbetsomrĂ„de för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • TillgĂ„ng till övre vĂ„ningsplan endast via trappor
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Byte av handdukar pĂ„ begĂ€ran
  • Byte av lakan (pĂ„ begĂ€ran)
  • Guideböcker
  • Kartor över lokalomrĂ„det
  • Restaurangguider
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da
  • StĂ€dning pĂ„ begĂ€ran

Höjdpunkter i omrÄdet

  • I anslutning till en tĂ„g-/tunnelbanestation
  • I anslutning till ett shoppingcenter
  • I centrum
  • I ett historiskt omrĂ„de
  • NĂ€ra en tunnelbanestation
  • NĂ€ra en tĂ„gstation
  • NĂ€ra ett sjukhus

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)
  • BrandslĂ€ckare

AllmÀn information

  • 1 byggnad
  • 2 vĂ„ningar
  • 5 enheter
  • Byggdes 2015
  • Dubbelfönster
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Handdukar (byts pĂ„ begĂ€ran)
  • Minst 80 % LED-ljus
  • StĂ€dning (pĂ„ begĂ€ran)
  • SĂ€ngklĂ€der byts pĂ„ begĂ€ran

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 16.00. Checka in fram till: 23.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet 72 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera hÀmtning.
Detta boende har ingen reception.
GĂ€ster som planerar att anlĂ€nda utanför de normala incheckningstiderna kommer att fĂ„ ett e-postmeddelande inom 48 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – privat ingĂ„ng.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst mÄste du registrera dig online via en sÀker lÀnk
Om du planerar att ankomma efter 23.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Stadsskatt: 4.00 EUR per person per natt i upp till 7 nĂ€tter. Skatten gĂ€ller inte barn under 13 Ă„r.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 37 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 3)
  • StĂ€dning finns tillgĂ€ngligt mot en avgift, som varierar beroende pĂ„ enhetens storlek

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetalj: brandslÀckare.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Boendet rengörs av stÀdpersonal
Castle Inn Lisbon Apartments erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen 72 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst mÄste gÀster registrera dig online via en sÀker lÀnk. GÀster som anlÀnder efter 23.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och portkod. GÀsterna fÄr tillgÄng till boendet via en privat ingÄng. Kontakta boendet med hjÀlp av uppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Boendets registreringsnummer 16628-AL,16314/AL,16463/AL, 16462-AL, 16370/AL
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

Castle Inn Lisbon
Castle Lisbon
Castle Inn Lisbon
Lisbon Apartments Lisbon
Castle Inn Lisbon Apartments Lisbon
Castle Inn Lisbon Apartments Apartment
Castle Inn Lisbon Apartments Apartment Lisbon