Hostal Docar

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Hostal Docar

Frukost och lunch serveras, njut av de goda smakerna frÄn lokala rÀtter.
Boendets fasad
Reception
Dubbelrum eller tvÄbÀddsrum | BarnsÀngar, extrasÀngar och gratis wi-fi
Trappa

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Bar
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • HusdjursvĂ€nligt
  • StĂ€dning
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang

Utforska omrÄdet

Map
Paseo de los Mesones, 30, Lerma, castilla-leon, 09340
  • Arco de la Carcel
    â€Ș1 min till fots‬
  • Duque de Lerma-passagen
    â€Ș3 min till fots‬
  • Lerma golfklubb
    â€Ș8 min med bil‬
  • Burgos (RGS-Villafria)
    â€Ș34 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum eller tvÄbÀddsrum

  • Sovplats för 3
  • 1 dubbelsĂ€ng ELLER 2 enkelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Hostal Docar

Hostal i Lerma med restaurang och bar
Rökfria Hostal Docar Àr ett hostal som erbjuder en restaurang, en bar/lounge och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen.
Hostal Docar erbjuder 13 rum med hÄrtork och gratis toalettartiklar. Rummen har balkonger. Platt-tv finns pÄ rummen.

Badrummen har badkar eller dusch. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. StÀdning sker dagligen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Hostal Docar ligger nÀra Arco de la Carcel och en kort promenad frÄn Duque de Lerma-passagen. Detta hostal med 3 stjÀrnor har 13 rum och stÄtar med en restaurang, en bar/lounge och gratis wi-fi pÄ rummet.
Restaurangalternativ
HÀr hittar du bÄde bar och restaurang, sÄ du kan Àta och dricka gott under vistelsen. Frukostbuffé serveras dagligen frÄn 07.30 till 10.30 mot en avgift.
Rum
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi och en platt-tv. Badrummen har hÄrtorkar och gratis toalettartiklar. Balkonger, takflÀktar och telefon Àr ocksÄ tillgÀngliga.
PĂ„ boendet
PÄ Hostal Docar har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och en terrass. Kör du bil har du tillgÄng till avgiftsfri parkering i nÀrheten. Personalen kan erbjuda hjÀlp med guidade turer och biljettbokning och bagageförvaring.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Restaurang
Det finns restaurang pÄ plats. Du kan njuta av en drink pÄ baren/loungen. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. En terrass och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer finns tillgÀngliga pÄ Hostal Docar.

Detta hostal i Lerma har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukostbuffé och 07.30 till 10.30.
Restaurang pÄ platsen - restaurang som specialiserar sig pÄ lokala rÀtter och serverar frukost, lunch och middag.

SprÄk

Engelska, franska och spanska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det
  • Gratis parkering i nĂ€rheten

Mat och dryck

  • FrukostbuffĂ© tillgĂ€nglig dagligen 07.30–10.30 mot en avgift: EUR 5 för vuxna ochEUR 5 för barn
  • En bar/lounge
  • En restaurang

Att göra

  • Lekplats

FamiljevÀnligt

  • ExtrasĂ€ng (tillĂ€ggsavgift)
  • Lekplats
  • SpjĂ€lsĂ€ng (tillĂ€ggsavgift)

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • Dagstidningar i lobbyn

GÀsttjÀnster

  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • StĂ€dning varje dag

Utomhus

  • Terrass

TillgÀnglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökfritt boende

BekvÀmligheter pÄ rummet

Sovrum

  • ExtrasĂ€ng (tillĂ€ggsavgift)
  • SpjĂ€lsĂ€ng (tillĂ€ggsavgift)

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum

UnderhÄllning

  • Platt-TV

Mer

  • Mobilnyckel
  • TakflĂ€kt
  • Telefon
  • VĂ€rme

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 13.00. Checka in fram till: 22.30.
Kontaktfri incheckning erbjuds
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker pĂ„ annan plats Ă€n boendet. För att checka in, ta dig till [HOTEL DC, Paseo de los Mesones nÂș 21].
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Incheckning sker mellan 13.00 och 00.00 frÄn 15 juli till 15 september.

Husdjur

  • Husdjur tillĂ„ts utan avgift
  • Endast vissa rum, begrĂ€nsningar gĂ€ller
  • Du kan be om ett rum dĂ€r husdjur tillĂ„ts genom att höra av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns att hyra för EUR 15.0 per natt.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns att hyra för EUR 15.0 per natt.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för frukostbuffĂ©: EUR 5 för vuxna och EUR 5 för barn
  • SpjĂ€lsĂ€ng (babysĂ€ng): EUR 15.0 per natt
  • Avgift för extrasĂ€ng: EUR 15.0 per natt

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
GÀster bör kontakta boendet i förvÀg för att boka spjÀlsÀngar och extrasÀngar.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Kontantfria transaktioner erbjuds
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte pĂ„ boendet, utan gĂ€ster mĂ„ste gĂ„ till HOTEL DC, Paseo de los Mesones nÂș 21
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner pĂ„ plats kan inte överskrida EUR 1000, pĂ„ grund av nationella bestĂ€mmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna frĂ„n din bokningsbekrĂ€ftelse.
  • Endast registrerade gĂ€ster Àr tillĂ„tna pÄ rummen.
  • Husdjur tillĂ„ts endast i vissa rum; andra restriktioner gĂ€ller. Kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekrĂ€ftelsen för att ordna för ditt husdjur.

Boendet kallas Àven

Hostal Docar Lerma
Docar Lerma
Hostal Docar Lerma
Hostal Docar Hostal
Hostal Docar Hostal Lerma