Hel semesterbostad

Kyoka-an House

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Kyoka-an House

Detalj interiör
Entréinterör
Innergård
Hus (Private Vacation Home) | 2 sovrum och gratis wi-fi
Boendets ingång

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Hel bostad

2 sovrum1 badrumSovplats för 4

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
378-6, Mukadeyacho, Nakagyo-ku, Kyoto, Kyoto, 604-8214
  • Place, Kawaramachi Street
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Nishiki Market
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Pontocho Alley
    ‪13 min till fots‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Kyoka-an House

Denna semesterbostad är en semesterbostad med en trädgård och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Semesterbostaden ståtar med djupt badkar och erbjuder gratis wi-fi och pentry. Här erbjuds gäster tvättmaskin och kylskåp, samt bekvämligheter som mikrovågsugn och LCD-tv.
Denna semesterbostad har luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och tofflor. Pentry har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch med djupa badkar, bidéer, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. LCD-tv finns på rummen.

Denna semesterbostad i Downtown Kyoto ligger mindre än tio minuters promenad från populära sevärdheter som Nishiki Market och Shijo Street. Varje semesterbostad med 3 stjärnor har pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Semesterbostaden har luftkonditionering och pentry och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Här erbjuds gäster både LCD-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns djupa badkar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin och kaffebryggare.
På boendet
Denna semesterbostad erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en trädgård.
På denna semesterbostad finns trädgård. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kokvrå

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Bidé
  • Djupt badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Separat badkar och dusch
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Underhållning

  • LCD-tv

Utomhus

  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Höjdpunkter i området

  • Nära en tunnelbanestation
  • Nära en tågstation

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 13.00. Checka in fram till: 20.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [191-2 Higashisakaicho, Shimogyo-ku, Kyoto City Karasuma Shichijo].
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 19.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Nycklar kan hämtas på kontoret i närheten av Kyoto Station.

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till 191-2 Higashisakaicho, Shimogyo-ku, Kyoto City Karasuma Shichijo
Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 19.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Observera att i rabatterade priser ingår ej städning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Kyoka-an House Kyoto
Kyoka-an House
Kyoka-an Kyoto
Kyoka-an
Kyoka an House
Kyoka-an House Kyoto
Kyoka-an House Property
Kyoka-an House Property Kyoto