Hel semesterbostad

SUMITSUGU HOUSE East

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för SUMITSUGU HOUSE East

Ett kök med en träbänkskiva, hängande lampor och utsikt över gatan utanför.
Ett kompakt kök med träinredning, en diskho i rostfritt stål och en mikrovågsugn.
Ett rum i studentkorridorsstil med våningssängar, en soffa och ett litet runt bord.
Ett område med ett staket runt om, där det finns en byggnad i tegel och en träkonstruktion, eventuellt ett hotell eller pensionat, med utsikt över berg i bakgrunden.
En stig leder fram till en stenmur, och till vänster finns en träkonstruktion.

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Hel bostad

1 sovrumSovplats för 660 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats
Det nuvarande priset är 1 381 kr
23 aug. – 24 aug.

Utforska området

Se på karta
1-2-7 Kyomachi, Chuo-ku, Kumamoto, Kumamoto, 860-0078
  • Place, Kumamoto City Hall
    ‪17 min till fots‬
  • Place, Kumamotos slott
    ‪20 min till fots‬
  • Place, Sakura Machi Kumamoto
    ‪3 min med bil‬
  • Airport, Kumamoto (KMJ)
    ‪38 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

SUMITSUGU HOUSE East

Denna semesterbostad är en rökfri anläggning och ståtar med tvättmöjligheter, en trädgård och avgiftsfri parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Semesterbostaden ståtar med djupt badkar och erbjuder gratis wi-fi och kök. Här erbjuds gäster tvättmaskin och middagsplats, samt bekvämligheter som kylskåp och platt-tv. Städning är tillgänglig på begäran.
Denna semesterbostad har luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och tofflor. Kök har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar och dusch med djupa badkar, bidéer, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Platt-tv finns på rummen. Städning sker på begäran.

Denna semesterbostad ligger i Chūō-ku, mindre än tio minuters promenad från sevärdheter som Kumamotos slott och Prefekturen Kumamotos hantverkscenter. Varje semesterbostad med 3 stjärnor har kök, middagsplats och kylskåp.
Rum
Semesterbostaden har luftkonditionering, kök och erbjuder gott om plats med sovrum och middagsplats. En 50-tumss platt-tv står för underhållningen, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns djupa badkar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, kaffebryggare och matbord. Städning på begäran
På boendet
Gäster på denna semesterbostad har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, tvättmöjligheter och en trädgård. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering.
Gäster på denna semesterbostad har tillgång till trädgård och tvättmöjligheter. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Parkeringsplatser finns på området och tilldelas efter principen först till kvarn.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Parkering på området med begränsat antal platser

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)
  • Barnstol

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stekbord
  • Städredskap
  • Te-/kaffebryggare

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Djupt badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Tandborste och tandkräm
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats

Underhållning

  • 50-tums Platt-TV

Utomhus

  • Brygga
  • Helt inhägnat
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Städning på begäran

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Säkerhetssystem
  • Brandsläckare

Allmän information

  • Städning (på begäran)
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.30

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Upp till 7 barn upp till 4 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 200.00 JPY per person per natt

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka barnstol.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare och säkerhetssystem.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Detta boende har ingen reception. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Gäster som har problem med trappor ombeds att kontakta hotellet i förväg. Hotellet har ingen hiss.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Upp till 7 barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används och om de är 4 år eller yngre.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Sumitsugu House East Kumamoto
Sumitsugu East Kumamoto
Sumitsugu East
Sumitsugu House East Kumamoto
Sumitsugu House East Private vacation home
Sumitsugu House East Private vacation home Kumamoto