Yutorelo Bandai Atami

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Yutorelo Bandai Atami

Varma källor
Exteriör
Värdeförvaringsskåp på rummet, unika möbler och strykjärn/strykbräda
Reception
Spelrum

Recensioner

7,0 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Företagstjänster
680 kr
1 feb. – 2 feb.

Utforska området

Se på karta
5 Chome-18 Atamimachi Atami, Koriyama, Fukushima, 963-1309
  • Place, Helgedomen i Gensen
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Mount Bandai
  • Place, Inawashirosjön
    ‪14 min med bil‬
  • Airport, Fukushima (FKS)
    ‪55 min med bil‬

Rumsalternativ

Tvåbäddsrum - icke-rökare

7,0 av 10
Bra
(2 recensioner)
  • 20 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Rum - icke-rökare (Japanese Style for 5 People)

8,8 av 10
Utmärkt
(3 recensioner)
  • 24 kvadratmeter
  • 5 sovplatser
  • 5 futoner (enkla)

Rum (Japanese / Western Style)

  • 5 sovplatser
  • 3 futoner (enkla) och 2 enkelsängar
  • Utsikt mot bergen

Liknande boenden

Om boendet

Yutorelo Bandai Atami

Hotell i Koriyama med fullständigt spa och restaurang
Detta hotell ståtar med ett fullständigt spa, en restaurang och spatjänster. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds kemtvätt, tvättmöjligheter och gratis dagstidningar.
Yutorelo Bandai Atami erbjuder 31 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och gratis dagstidningar. Rummen är möblerade individuellt. Platt-tv finns på rummen.

Badrummen har tofflor, gratis toalettartiklar, hårtorkar och tandborstar och tandkräm. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Massage på rummet och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran. Städning sker dagligen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Detta hotell har ett fullständigt spa, Seiryu, där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Spat är utrustat med en bastu. Spat är öppet alla dagar.

På detta badhus/ onsen finns en het mineralvattenkälla inomhus och japanska badrockar (yukata). Här har de separata områden för män och kvinnor.Det finns varma källor som är öppna från 15.00 till 00.00.

Yutorelo Bandai Atami ligger nära Helgedomen i Gensen och mindre än tio minuters bilfärd från Inawashirosjön. Detta hotell med 3 stjärnor har 31 rum och välkomnar gäster med en restaurang, ett fullständigt spa och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Hotellet har en restaurang som passar utmärkt för en rofylld måltid.
Rum
Gäster erbjuds gratis wi-fi och en platt-tv. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar, tandborstar och tandkräm och tofflor. Dessutom erbjuds kylskåp, gratis dagstidningar och värdeförvaringsskåp.
På boendet
Gäster på Yutorelo Bandai Atami erbjuds ett fullständigt spa, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och spatjänster. Här erbjuds både avgiftsfri parkering och transport till/från busstation. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med tillgång till värdeskåp, kemtvätt/tvättjänster och bagageförvaring. Detta hotell med heta källor har dessutom gratis dagstidningar, tvättmöjligheter och varuautomat.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Restaurang
  • Spa
Det finns restaurang på plats. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Som gäst på Yutorelo Bandai Atami får du tillträde till ett fullständigt spa och heta källor. Det finns 5 tillgängliga möteslokaler. Spatjänster, varuautomat och gratis dagstidningar i lobbyn finns på Yutorelo Bandai Atami. Det är gratis att parkera.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 3 stjärnor i Koriyama.

Yutorelo Bandai Atami har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Transport till och från bussterminal (tilläggsavgift)
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • En restaurang
  • Kaiseki-måltid

Att göra

  • Bordtennis
  • Fullständigt spa
  • Het källa

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Låsbara skåp
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Business-service

  • 5 mötesrum

Fullständigt spa

  • Bastu
  • De varma källorna är öppna från 15.00 till 00.00
  • Heta mineralvattenkällor inomhus
  • Heta mineralvattenkällor utomhus
  • Massage på rummet
  • Separata utrymmen för män/kvinnor i offentligt bad
  • Spa öppet alla dagar
  • Varm källa
  • Vattentemperatur i de varma källorna – 42 ºC
  • Yukata (japanska badrockar)

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Bankettsal
  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Tandborste och tandkräm
  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-TV

Mat och dryck

  • Kylskåp

Mer

  • Enskild möblering
  • Gratis dagstidningar varje dag
  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Telefon
  • Värdeförvaringsskåp
  • Värme

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 21.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
En avgift tas ut för sen utcheckning

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 08.00–22.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn upp till 3 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 150.00 JPY per person per natt i upp till 16 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • En avgift tas ut för sen utcheckning

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Kontantfria transaktioner erbjuds
Oljud utanför kan höras in på rummen.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor, brandsläckare, rökdetektor och förbandslåda.
Receptionen har öppet varje dag från 08.00 till 22.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 福島県郡山市指令保生第32
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Heta källor är tillgängliga från 15.00 till 00.00.
  • Barn som är upp till 3 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.
  • Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.

Boendet kallas även

SEIRYOZAN CLUB Hotel Koriyama
SEIRYOZAN CLUB Hotel
SEIRYOZAN CLUB Koriyama
Seiryozan Club
Yutorelo Bandai Atami Hotel
Yutorelo Bandai Atami Koriyama
Yutorelo Bandai Atami Hotel Koriyama