Hotel Minatoya

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Minatoya

Bubbelpool inomhus
Detalj exteriör
Bubbelpool inomhus
Bubbelpool inomhus
Skrivbord och gratis wi-fi

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Parkering tillgänglig
  • Företagstjänster
  • Tvättjänster
572 kr
15 mars – 16 mars

Utforska området

Se på karta
2-12 Aioicho, Kochi, 780-0054
  • Place, Kochi Sunday Market
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Kochi City Culture Plaza Karupo
    ‪11 min till fots‬
  • Place, Hirome-marknaden
    ‪14 min till fots‬
  • Airport, Kochi (KCZ-Ryoma)
    ‪22 min med bil‬

Rumsalternativ

Enkelrum - icke-rökare

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 12 kvadratmeter
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Tvåbäddsrum - rökare

  • 20 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Enkelrum - rökare

  • 12 kvadratmeter
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Tvåbäddsrum - icke-rökare

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 20 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Rum - icke-rökare (Small Double)

  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng

Rum - rökare (Small Double)

  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng

Economy-rum - icke-rökare (Japanese Style, 4.5 tatami mats)

  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 futoner (enkla)

Economy-rum - rökare (Japanese style, 4.5 tatami mats)

  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 futoner (enkla)

Traditionellt rum - icke-rökare (6 tatami mats)

  • 14 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 futoner (enkla)

Traditionellt rum - rökare (6 tatami mats)

  • 14 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 futoner (enkla)

Rum (Run of House)

  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 futon (enkel)

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Minatoya

Hotel Minatoya är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till en bastu, parkering och konferenslokaler. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds kemtvätt, tvättmöjligheter och dygnet runt-öppen reception.
Hotel Minatoya erbjuder 94 luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och hårtork. Platt-tv med betalfilmer.

Badrummen har badkar/dusch, bidéer och gratis toalettartiklar. Detta hotell i Kochi erbjuder gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Uppbäddningsservice erbjuds varje kväll och städning sker dagligen.

Detta hotell har bland annat bastu.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Hotel Minatoya ligger mindre än tio minuters promenad från Kochi Sunday Market och Kochi Yosakoi Information Interchange Hall. Detta hotell med 3 stjärnor har 94 rum, vilka ståtar med kylskåp, kaffebryggare och platt-tv.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost är tillgänglig dagligen mellan 06.30 och 09.30 mot en avgift.
Rum
Gäster har tillgång till en platt-tv med betalfilmer, såväl som gratis wi-fi och fast internet. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar och bidéer. Dessutom erbjuds bekvämligheter som kylskåp, kaffebryggare och skrivbord.
På boendet
Gäster på Hotel Minatoya har tillgång till en bastu, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och konferensrum. Parkering är tillgänglig för JPY 700.00 per vistelse. Receptionen är öppen dygnet runt och har personal som kan hjälpa dig med bagageförvaring och kemtvätt/tvättjänster. Här har gäster dessutom tillgång till gratis dagstidningar, tvättmöjligheter och varuautomat.
Hotel Minatoya lockar med bastu, varuautomat och gratis dagstidningar i lobbyn. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Hotel Minatoya lockar med tvättmöjligheter och kemtvätt. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 3 stjärnor i Kochi.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta kontinental frukost och 06.30 till 09.30.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området (JPY 700 per vistelse)
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Kontinental frukost tillgänglig dagligen 06.30–09.30 mot en avgift: JPY 700 per person

Att göra

  • Bastu
  • Cykeluthyrning

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag
  • Uppbäddningsservice

Business-service

  • Konferensrum
  • Mötesrum

Mer

  • Bankettsal
  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Bidé
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum

Underhållning

  • Betalfilmer
  • Platt-TV

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn under 17 år får inte bo på boendet. Gäster över 17 år är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för kontinental frukost: JPY 700.00 per person (ungefärligt pris)
  • Parkeringsavgift: JPY 700.00 per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Kontantfria transaktioner erbjuds
Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 00.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Barn som är 17 år eller yngre är inte tillåtna på det här boendet.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.
  • Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.

Boendet kallas även

Hotel Minatoya Kochi
Minatoya Kochi
Hotel Minatoya Hotel
Hotel Minatoya Kochi
Hotel Minatoya Hotel Kochi