Hel semesterbostad

KAWAZU BEACH HOUSE BLUE MOON

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för KAWAZU BEACH HOUSE BLUE MOON

En träbrygga med bänkar som vetter mot en klippig kust och havet.
Ett badrum med badkar, dusch och ett piedestalformat handfat i marmor.
Ett modernt vardagsrum med en beige soffa, en rund pall och en hängande lampa.
Ett bostadsområde med ett hus, en trappa och ett stort träd.
Ett modernt hotellrum med en stor säng, två soffor, en rund pall och ett stort fönster med utsikt över omgivningarna.

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Hel bostad

1 sovrum

Populära bekvämligheter

  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats
  • Grill

Utforska området

Se på karta
002, Kawazu, Shizuoka, 4130503
  • Place, Kawazu Sakura
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Imaihamas strand
    ‪12 min till fots‬
  • Place, Kawazu-cho turistutbytescenter
    ‪19 min till fots‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

KAWAZU BEACH HOUSE BLUE MOON

Denna villa erbjuder gäster kolgrillar och avgiftsfri parkering. Villan har tvättmaskin, gratis wi-fi och platt-tv.
Denna villa har 3 rum. Platt-tv finns på rummen. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)).
Denna villa ligger en kort promenad från Imaihamas strand och Kawazu Sakura. Denna villa med 3 rum erbjuder gratis wi-fi på rummet, avgiftsfri parkering och en terrass.
Rum
Villan har sovrum. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. Villan har dessutom tvättmaskin.
På boendet
På denna villa har gäster bland annat tillgång till en terrass. Kör du bil har du tillgång till avgiftsfri parkering. Denna villa har dessutom utomhusgrillar.
På denna villa har gäster tillgång till en terrass och utomhusgrill. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Underhållning

  • Platt-TV

Utomhus

  • Kolgrill
  • Terrass

Tvätt

  • Tvättmaskin

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 3 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Kawazu House Blue Moon Kawazu
KAWAZU BEACH HOUSE BLUE MOON Villa
KAWAZU BEACH HOUSE BLUE MOON Kawazu
KAWAZU BEACH HOUSE BLUE MOON Villa Kawazu