Hel semesterbostad

SUKH KARUIZAWA

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för SUKH KARUIZAWA

Lyxvilla - flera sovrum - utsikt mot trädgården | Vardagsrum
Strykjärn/strykbräda, gratis wi-fi och sängkläder
Lyxvilla - flera sovrum - utsikt mot trädgården | Strykjärn/strykbräda, gratis wi-fi och sängkläder
Lyxvilla - flera sovrum - utsikt mot trädgården | Eget kök
Exteriör

Hel bostad

Sovplats för 9180 kvm

Populära bekvämligheter

  • Torktumlare
  • Tvättmaskin
  • Grill
  • Uteplats
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Map
1589-8 Oiwake, Karuizawa, Nagano, 389-0115
  • Hoshino Onsens varma källa
    ‪7 min med bil‬
  • Karuizawa Kogens kyrka
    ‪8 min med bil‬
  • Karuizawa Taliesin
    ‪8 min med bil‬

Rumsalternativ

Lyxvilla - flera sovrum - utsikt mot trädgården

  • 180 kvm
  • Sovplats för 9

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

SUKH KARUIZAWA

Villa i Karuizawa med avgiftsfri parkering
Rökfria SUKH KARUIZAWA är en villa med conciergetjänster, kemtvätt och tvättmöjligheter. Parkering ingår. Här har gäster även tillgång till en trädgård, gasgrillar och ett picknickområde. Samtliga 2 villor erbjuder tvättmaskin/torktumlare, gratis wi-fi och strykbräda.
SUKH KARUIZAWA erbjuder 2 rum med tvättmaskin/torktumlare och tofflor. Denna villa i Karuizawa erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps.
SUKH KARUIZAWA ligger en kort promenad från Sentoji Temple och mindre än två kilometer från Hori Tatsuo Memorial Museum. Denna villa med 3,5 stjärnor har 2 rum och ståtar med gratis wi-fi på rummet, avgiftsfri parkering och conciergetjänster.
Rum
Samtliga 2 villor har tvättmaskin/torktumlare och strykbrädor. Här erbjuds gäster gratis wi-fi.
På boendet
På SUKH KARUIZAWA har gäster tillgång till en terrass, tvättmöjligheter och ett picknickområde. Här erbjuds avgiftsfri parkering för den som kör. Personalen kan erbjuda kemtvätt/tvättjänster och conciergetjänster. Här hittar du dessutom utomhusgrillar och en trädgård.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet
  • Gratis parkering utan tak
  • Conciergetjänster
  • Tvättmöjligheter
SUKH KARUIZAWA lockar med en terrass, utomhusgrill och trädgård. SUKH KARUIZAWA lockar med picknickområde, conciergetjänster och tvättmöjligheter. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.

Denna villa i Karuizawa har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Språk

Engelska och japanska

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-TV

Utomhus

  • Eldstad
  • Gasolgrill
  • Picknickområde
  • Terrass
  • Trädgård
  • Utomhusmöbler

Tvätt

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmedel
  • Tvättmöjligheter

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Conciergetjänster
  • Strykjärn/strykbräda
  • Virtuell reception

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 1 byggnad
  • 2 enheter
  • 2 våningar
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns att hyra för JPY 5000 per vistelse.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Spjälsäng (babysäng): JPY 5000 per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst. En virtuell reception erbjuder gäster assistans.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

SUKH
SUKH Karuizawa Hotel
SUKH Karuizawa Karuizawa
SUKH Karuizawa Hotel Karuizawa