VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA

3.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA

Pool
Svit - privat pool - havsutsikt | 1 sovrum, skrivbord, gratis wi-fi och sÀngklÀder
Restaurang
Lobby
Basic-rum - havsutsikt | 1 sovrum, skrivbord, gratis wi-fi och sÀngklÀder

Recensioner

8,8 av 10,
UtmÀrkt

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Spa
  • Reception dygnet runt
  • StĂ€dning
  • Kök
  • TvĂ€ttservice
  • Gratis wi-fi
2 207 kr
6 sep. – 7 sep.

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Shinkawafunagura 2485-3, Ishigaki, Okinawa, 907-0024
  • Fusakis strand
    â€Ș20 min till fots‬
  • Ishigaki-öns kalkstensgrotta
    â€Ș6 min med bil‬
  • Ishigaki Island fĂ€rjeterminal
    â€Ș7 min med bil‬
  • Ishigaki (ISG-Painushima)
    â€Ș21 min med bil‬

Rumsalternativ

Basic-rum

10,0 av 10
EnastÄende
(1 recension)
  • 56 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsĂ€ngar och 2 bĂ€ddsoffor (enkla)

Svit - privat pool - havsutsikt

  • 56 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • Utsikt mot havet
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsĂ€ngar och 2 bĂ€ddsoffor (enkla)

Basic-rum - havsutsikt

  • 56 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • Utsikt mot havet
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsĂ€ngar och 2 bĂ€ddsoffor (enkla)

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela semesterlÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA

LÀgenhetshotell med spatjÀnster, nÀra Fusakis strand
Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med spatjÀnster, tvÀttmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som en varuautomat. Varje lÀgenhet har platt-tv med digitalkanaler, och köket har stor kyl/frys, spishÀll och mikrovÄgsugn. GÀster kan kÀnna sig som hemma med espressobryggare och tofflor och de har Àven tillgÄng till gratis wi-fi och balkong.
VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA erbjuder 98 luftkonditionerade rum med iPod-dockningsstation och espressobryggare. Rummen har balkonger. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3,5 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, spishÀll och mikrovÄgsugn. Badrummen har badkar och dusch, tofflor, bidéer och gratis toalettartiklar.

GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi (hastighet: 25+ Mbps). 50-tums platt-tv med digitalkanaler. StÀdning sker dagligen.

GÀster kan skÀmma bort sig med en spabehandling pÄ plats.
VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA ligger i Arakawa, en kort promenad frÄn sevÀrdheter som Fusaki Kannon-do Temple och Kannonzakis fyr. Detta lÀgenhetshotell med 3,5 stjÀrnor har 98 rum, vilka stÄtar med kök, balkonger och iPod-dockningsstation.
Rum
Varje lÀgenhet har luftkonditionering, kök och balkong, och erbjuder gott om plats med sovrum. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 50-tumss platt-tv med digitalkanaler. I badrummen finns hÄrtorkar, gratis toalettartiklar, tandborstar och tandkrÀm och bidéer. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som iPod-dockningsstation, espressobryggare och skrivbord.
PĂ„ boendet
PÄ VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, spatjÀnster och tvÀttmöjligheter. Receptionen Àr bemannad dygnet runt för att hjÀlpa dig med bagageförvaring och besvara dina frÄgor under vistelsen. Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning och har dessutom varuautomat.
BekvÀmligheter
  • NĂ€ra Fusakis strand
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • SpatjĂ€nster
  • TvĂ€ttmöjligheter
VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA lockar med spatjÀnster, varuautomat och tvÀttmöjligheter. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.

Detta lÀgenhetshotell i Ishigaki har 3,5 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

SprÄk

Japanska

HotellbekvÀmligheter

Strand

  • Sandstrand med vit sand i nĂ€rheten

Pool/spa

  • SpatjĂ€nster

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Stor kyl/frys

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls
  • Sovrum

Badrum

  • BidĂ©
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Separat badkar och dusch
  • Tandborste och tandkrĂ€m
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • TvĂ„l

UnderhÄllning

  • 50-tums platt-tv med digitala kanaler
  • Dockningsstation för iPod

Utomhus

  • Balkong

TvÀtt

  • TvĂ€ttmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Hiss (180 centimeter bred dörr)
  • Skyltar med punktskrift
  • VĂ€l upplyst gĂ„ng till ingĂ„ngen
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • StĂ€dning varje dag
  • Varuautomat

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 98 enheter

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 21.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för stĂ€dning: JPY 5500 per dag

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Bokning behövs för spabehandlingar. Vill du boka kan du kontakta detta lĂ€genhetshotell innan ankomst, med hjĂ€lp av informationen i din bokningsbekrĂ€ftelse.
  • Enligt anvisningar frĂ„n japanska ministeriet för hĂ€lsa, arbete och vĂ€lfĂ€rd mĂ„ste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet nĂ€r de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det Ă€r ocksĂ„ obligatoriskt att fastighetsĂ€gare eller personal tar en kopia av incheckade gĂ€sters pass, samt behĂ„ller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas Àven

VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA Ishigaki
VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA Condominium resort
VIVOVIVA ISHIGAKIJIMA Condominium resort Ishigaki