Billiga hotell i La Vilella Baixa - 1330 att välja från
Hotell från 459 kr
Kolla hotellpriser i La Vilella Baixa
La Vilella Baixa hotell

Hotel Gaudí

Hotel Termes Montbrio

Sol Port Cambrils

NH Ciutat de Reus

Hotel Centre Reus

Cambrils Paradise Resort

Pierre & Vacances Resort Bonavista de Bonmont

Espai Abadia

Hotel Mas Subirats

Estival El Dorado Resort

Hotel Marina Cambrils by URH

Terra Dominicata - Hotel & Winery

Hotel Sant Jordi

Hotel Plaza Miami Solo adultos
Utforska La Vilella Baixa
I La Vilella Baixa finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i La Vilella Baixa med omnejd:
- Celler Sabaté
- Bodegas Buil & Giné
- Museu de les Mines de Bellmunt del Priorat
- Clos Dominic S.L.
- Sangenís i Vaqué
- Grau d'en Carrasclet
- Bodegas Ferrer Bobet
När du förebereder din resa till La Vilella Baixa kan du använda MrJet för att boka ett passande flyg till flygplatsen i Reus (REU). Du kan bestämma antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta något som passar dina behov.
När passar det bäst att utforska La Vilella Baixa?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att besöka La Vilella Baixa, kan denna info om vädret vara till hjälp under planeringen av resan. De varmaste månaderna i La Vilella Baixa brukar vara augusti och juli, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är augusti och oktober, medan de torraste är december och maj.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 17°C under dagen och 5°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 3 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 26°C under dagen och 10°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 3 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 28°C under dagen och 17°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 6 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 24°C under dagen och 6°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 6 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i La Vilella Baixa är 18 millimeter.
Senaste La Vilella Baixa hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Cambrils Paradise Resort
Områden av
Res till La Vilella Baixa
Top Trending
- Flyg till Begur
- Flyg till Salou
- Flyg till Calella
- Flyg till Santa Susanna
- Flyg till Lloret de Mar
- Flyg till Malgrat de Mar
- Flyg till Roses
- Flyg till Sitges
- Flyg till L'Ametlla de Mar
- Flyg till Tossa de Mar
- Flyg till Tarragona
- Flyg till Castell-Platja d'Aro
- Flyg till Cadaqués
- Flyg till Palamós
- Flyg till Olot
- Flyg till Calafell
- Flyg till Cambrils