Billiga hotell i Bubierca - 94 att välja från
Hotell
Kolla hotellpriser i Bubierca
Hitta hotell i Bubierca
Det är defintivt värt att besöka Bubierca, men om du inte hittar något boende och behöver andra alternativ, kan denna närbelägna stad vara bra att ha i åtanke.
- 7 hotell i Alhama de Aragon
Utforska Bubierca
I Bubierca finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Bubierca med omnejd:
- Jaraba Fountain
- Nuestra Senora de Jaraba Sanctuary
- Monasterio de Piedra
- Museo Municipal de Calatayud
- Colegiata de Santa Maria
- Santa María de Huerta-klostret
När passar det bäst att utforska Bubierca?
Om du undrar när det är bäst att besöka Bubierca, kan denna info om vädret vara till hjälp under planeringen av resan. De varmaste månaderna i Bubierca brukar vara augusti och juli, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är maj och juni, medan de torraste är februari och januari.
Här kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 18°C under dagen och 3°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 60 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 30°C under dagen och 7°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 116 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 32°C under dagen och 14°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 67 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 24°C under dagen och 4°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 94 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under året i Bubierca ligger på 337 millimeter.
Senaste Bubierca hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Hotel Balneario de la Virgen
5/5 Fantastiskt
Åk hit, ascoolt!
"Ett fantastiskt hotell som är väldigt billigt, dock ska man veta att det ligger långt ute på landet. Ascoolt, absolut ett av det bästa upplevelserna vi haft under en veckas resande och byte av hotell varje dag. I vårt rum ingick SPA. Personalen kan väldigt lite till ingen engelska, men vi lyckades gestikulera oss fram."
En verifierad resenär bodde på Hotel Balneario de la Virgen
Publicerades för 1 år sen
