Billiga hotell i Bernac - 406 att välja från
Hotell från 758 kr
Kolla hotellpriser i Bernac
Bernac hotell

Le Cadran
5 Rue du Temple Civray
14,48 km från centrum
Priset är 875 kr per natt
875 kr
14 jan. – 15 jan.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Civray. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och frukost. De populära sevärdheterna Château de Léray och Le Cormenier Museum finns i närheten.

Relais la Fleur
1 Rue de la Grande Roche Maisonnay Deux-Sevres
23,58 km från centrum
Priset är 758 kr per natt
758 kr
5 feb. – 6 feb.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Maisonnay. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och frukost. De populära sevärdheterna Mines d'Argent och Château de Javarzay finns i närheten.

Relais 375
9 avenue de Bordeaux_Couhé Valence-en-Poitou Vienne
27,56 km från centrum
Priset är 896 kr per natt
896 kr
26 jan. – 27 jan.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Valence-en-Poitou. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och frukost.

Château Ardilleux
Rue des Logis Valdelaume
17,92 km från centrum
Detta pensionat ligger i Valdelaume. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. Den populära sevärdheten Château de Javarzay finns i närheten.

Hôtel les Glycines
5, place René Groussard Melle Deux-Sevres
31,03 km från centrum
Priset är 1 235 kr per natt
1 235 kr
30 jan. – 31 jan.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Melle. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och frukost. De populära sevärdheterna Mines d'Argent och Abbaye Royale de Celles-sur-Belle finns i närheten.

La Vieille Gorce
La Vieille Gorce Asnois Nouvelle-Aquitaine
21,13 km från centrum
Priset är 947 kr per natt
947 kr
14 jan. – 15 jan.
inklusive skatter och avgifter
Detta bed and breakfast ligger i Asnois. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och utomhuspool.

LE DOMAINE DE LA RICHE
La Riche Bioussac Charente
5,52 km från centrum
Priset är 2 772 kr per natt
2 772 kr
14 jan. – 15 jan.
inklusive skatter och avgifter
Denna stuga ligger i Bioussac. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, utomhuspool och spatjänster på plats. De populära sevärdheterna Aire de Rejallant och Abbaye Notre-Dame de Nanteuil finns i närheten.
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
Utforska Bernac, Charente
I Bernac, Charente finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Bernac, Charente med omnejd:
- Aire de Rejallant
- Château de Léray
- Abbaye Notre-Dame de Nanteuil
- Argentors trädgårdar
- Saint-Leger-kyrkan
- Saint-Pierre-kyrkan
- Vallée des Singes
När passar det bäst att utforska Bernac, Charente?
Om du funderar på när det är bäst att åka till Bernac, Charente, kan denna info om vädret vara bra att ha under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Bernac, Charente brukar vara juli och augusti, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är april och oktober, medan de torraste är september och februari.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 14°C under dagen och 3°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 7 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 24°C under dagen och 6°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 9 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 26°C under dagen och 12°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 6 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 20°C under dagen och 4°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 9 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Bernac, Charente är 31 millimeter.
Områden av
Top Trending
Hotell
Flyg
- Flyg till Saint-Yrieix-sur-Charente
- Flyg till Biarritz
- Flyg till Cognac
- Flyg till Angoulême
- Flyg till Sus
- Flyg till Saint-Jean-Pied-de-Port
- Flyg till Hendaye
- Flyg till Arcachon
- Flyg till Saint-Jean-de-Luz
- Flyg till Soorts-Hossegor
- Flyg till Gujan-Mestras
- Flyg till Seignosse
- Flyg till Saint-Émilion
- Flyg till Sarlat-la-Canéda
Paket
- Resor till Sarlat-la-Canéda
- Resor till Jarnac-Champagne
- Resor till Taizé-Aizie
- Resor till Barie
- Resor till Cognac
- Resor till Arcachon
- Resor till Saint-Émilion
- Resor till Lasse
- Resor till La Rochelle
- Resor till La Réunion
- Resor till Vieux Boucau les Bains
- Resor till Sos
- Resor till Biarritz
- Resor till Orist
- Resor till Angoulême
