Privat värd

La Maison aux Roses

Fotogalleri för La Maison aux Roses

Exteriör
Interiör
Gratis wi-fi och rullstolsanpassning
Restauranger
Exteriör

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Gratis wi-fi
Det nuvarande priset är 745 kr
inklusive skatter och avgifter
15 juni – 16 juni

Utforska området

Se på karta
7 le grand cormy vaux 86700 Valence en Poitou, 86700 Vaux, France, Valence-en-Poitou, 86700
  • Place, Vallée des Singes (Apornas dal)
    ‪8 min med bil‬
  • Place, Laby'Bois
    ‪13 min med bil‬
  • Place, Laby'Gazon
    ‪13 min med bil‬
  • Airport, Poitiers (PIS-Biard)
    ‪53 min med bil‬

Rumsalternativ

Classic tvåbäddsrum - balkong - utsikt mot innergården

  • 14 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

La Maison aux Roses

Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en närbutik, en frisersalong och gratis frukost. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Städning är tillgänglig på begäran.
La Maison aux Roses har 4 rum. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 25+ Mbps). Städning sker på begäran.
La Maison aux Roses ligger 4,3 km från Vallée des Singes (Apornas dal) och en kvarts bilfärd från Laby'Bois. Detta hotell med 4 rum har gratis frukost och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Gratis frukost enligt egen beställning serveras på vardagar mellan 07.00 och 08.00 och på helger mellan 08.00 och 09.00.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi. Städning på begäran
På boendet
La Maison aux Roses erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en frisersalong. Detta hotell är en rökfri anläggning och har dessutom en närbutik.
Gratis frukost finns tillgänglig dagligen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. La Maison aux Roses lockar med närbutik och frisersalong.

Detta hotell i Valence-en-Poitou tillåter inte rökning.

Gäster serveras gratis frukost enligt egen beställning på vardagar mellan 07.00 och 08.00 och på helger mellan 08.00 och 09.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Mat och dryck

  • Gratis frukost enligt egen beställning tillgänglig 07.00–08.00 på vardagar och 08.00–09.00 på helger

Att göra

  • Designerbutiker

Familjevänligt

  • Babyleksaker
  • Badbalja
  • Barnstol
  • Barnvagn
  • Leksaker för barn
  • Livsmedelsaffär
  • Spel för barn

Bekvämligheter

  • Frisersalong
  • Livsmedelsaffär

Gästtjänster

  • Städning (på begäran, mot en avgift)

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Lågt placerat dörrlås
  • Rullstolsanpassning
  • Tillgänglighetsanpassad lounge
  • Tillgänglighetsanpassad parkering
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)
  • Väl upplyst gång till ingången

Mer

  • Rökfritt boende

Regler

Incheckning

Checka in från: 18.00. Checka in fram till: 21.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: EUR 5 för incheckning mellan 21.00 och 23.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du planerar att ankomma efter 07.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Privat entré

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på La Maison aux Roses

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn bor gratis vid bruk av ordinarie sängar. Barn som bor gratis får inte alltid gratis frukost.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stats-/lokalskatt på 5.50 procent tas ut

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för sen incheckning: EUR 5 för incheckning mellan 21.00 och 23.00

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gäster som anländer efter 07.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 1000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • Barn är inte alltid berättigade till gratis frukost.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.