Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou

Exteriör
Restaurang
Reception
Restaurang
Dubbelrum - icke-rökare (Moderate) | Gratis wi-fi

Recensioner

8,6 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Bar
  • Tvättjänster
Det nuvarande priset är 310 kr
28 juni – 29 juni

Utforska området

Se på karta
10-17 Kanayamacho Naka Ward, Hiroshima, Hiroshima, 730-0022
  • Place, Hiroshima Central shoppingområde
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Hiroshimas minnespark för freden
    ‪16 min till fots‬
  • Place, Fredsmonumentet i Hiroshima
    ‪18 min till fots‬
  • Airport, Hiroshima (HIJ)
    ‪94 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard dubbelrum - icke-rökare

7,0 av 10
Bra
(2 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 12 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Dubbelrum - icke-rökare (Moderate)

  • 15 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Standard tvåbäddsrum - icke-rökare

  • 16 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum - icke-rökare (Moderate)

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou

Rökfria Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou är ett hotell som erbjuder en restaurang, en bar/lounge och tvättmöjligheter. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds dygnet runt-öppen reception och en varuautomat. Handdukarna byts på begäran
Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou erbjuder 156 rum med hårtork och gratis toalettartiklar. Detta hotell i Hiroshima erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. Badrummen har badkar/dusch. Byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker dagligen.
Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou ligger i Centrala Hiroshima, nära Hiroshima Central shoppingområde och mindre än en kvarts promenad från populära sevärdheter som Kamiyacho. Detta hotell med 3 stjärnor har 156 rum och ståtar med en restaurang och en bar/lounge, samt gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Du kan utforska hotellet och mingla i deras bar eller äta något gott på restaurangen. Frukostbuffé serveras dagligen från 07.00 till 10.00 mot en avgift.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar och gratis toalettartiklar. Handdukarna byts på begäran
På boendet
Gäster på Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, tvättmöjligheter och varuautomat. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål.
Det finns restaurang på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou lockar med varuautomat och tvättmöjligheter.

Detta hotell i Hiroshima har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 07.00 till 10.00.
Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Frukostbuffé tillgänglig dagligen 07.00–10.00 mot en avgift: JPY 2 200 för vuxna ochJPY 1 540 för barn
  • En bar/lounge
  • En restaurang

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper

Mer

  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Värme (klimatreglerad)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 03.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för frukostbuffé: JPY 2200 för vuxna och JPY 1540 för barn

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou Hotel
Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou Hiroshima
Quintessa Hotel Hiroshima kanayama Cyou Hotel Hiroshima