Hel semesterbostad

Villa 3

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villa 3

Ett flygbildsbild av ett kustområde med en sandstrand, klart turkosfärgat vatten och en stor vit byggnad i bakgrunden.
Ett modernt kök med en central köksö, barstolar och en matplats med högt i tak och synliga takbjälkar.
En symmetrisk byggnad med två balkonger, en vit fasad och ett sluttande tak.
En stor vit byggnad med en framträdande entré och en täckt uteplats.
Ett modernt kök med en central köksö, en matplats med bord och stolar samt en sittgrupp med soffa och kuddar.

Hel bostad

3 sovrum2 badrumSovplats för 6

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Villa 3, Polurrian Hotel Polurrian, Hotel Polurrian Road, Helston, England, TR12 7EN
  • Place, Polurrian-stranden
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Mullion Cove-hamnen
    ‪17 min till fots‬
  • Place, Poldhu Cove
    ‪4 min med bil‬
  • Airport, Newquay (NQY-Newquay Cornwall)
    ‪81 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Villa 3

Denna stuga är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en inomhuspool, en utomhuspool och en utomhustennisbana. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. I stugan finns gratis wi-fi, och köket har kylskåp, mikrovågsugn och diskmaskin. 2 badrum och dusch är två bekvämligheter gäster kan förvänta sig här. Städning är inte tillgänglig..
Rummen är individuellt möblerade och inredda. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Rummen i detta fritidshus med 3 stjärnor har kök med kylskåp, mikrovågsugn, grytor/köksredskap och diskmaskin. Badrummen har dusch.
En inomhuspool och en utomhuspool finns på området. Här finns även en utomhustennisbana.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Denna stuga ligger nära Cornwall National Landscape och en kort promenad från Gallery Anthony. Varje stuga med 3 stjärnor har kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Stugan har individuell inredning, kök och 2 badrum, och erbjuder gott om plats med 3 sovrum. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Ingen städning
På boendet
Gäster på denna stuga har tillgång till en inomhuspool, en utomhuspool och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Denna stuga med golfbana har dessutom en utomhustennisbana.
Denna stuga erbjuder gäster tillgång till en inomhuspool, en utomhustennisbana och en utomhuspool. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta fritidshus i Helston har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Inomhuspool
  • Tillgång till pool dygnet runt
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i fritidshuset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Familjevänligt

  • Lekplats

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn

Sovrum

  • 3 sovrum

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Dusch

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Husdjur välkomna

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig

Höjdpunkter i området

  • Bredvid en golfbana

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur tillåts
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Poolen är tillgänglig dygnet runt.

Boendet kallas även

Villa 3 Cottage
Villa 3 Helston
Villa 3 Cottage Helston