Hel semesterbostad

Two Bedroom House by Klass Living Serviced Accommodation Hamilton - Kenmar House With Parking & WiFi

4.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Two Bedroom House by Klass Living Serviced Accommodation Hamilton - Kenmar House With Parking & WiFi

Traditionellt hus - 2 sovrum | Eget kök | KylskÄp, mikrovÄgsugn, ugn och spishÀll
Traditionellt hus - 2 sovrum | Vardagsrum | Platt-tv och Netflix
Traditionellt hus - 2 sovrum | Vardagsrum | Platt-tv och Netflix
Traditionellt hus - 2 sovrum | 2 sovrum, individuell inredning, unika möbler och arbetsyta för laptop
Traditionellt hus - 2 sovrum | Badrum | Badkar/dusch, djupt badkar, gratis toalettartiklar och hÄrtork

Recensioner

10 av 10,
EnastÄende

Hel bostad

2 sovrumSovplats för 670 kvm

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Uteplats
  • Kök
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi

Utforska omrÄdet

Map
9 Kenmar Terrace, Hamilton, Scotland, ML3 0LT
  • Hamilton Park Racecourse
    â€Ș14 min till fots‬
  • Strathclyde Country Park
    â€Ș15 min till fots‬
  • Bothwell Castle
    â€Ș7 min med bil‬
  • Glasgow (GLA-Glasgow Intl.)
    â€Ș27 min med bil‬

Rumsalternativ

Traditionellt hus - 2 sovrum

  • 70 kvm
  • 2 sovrum
  • Sovplats för 6

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Two Bedroom House by Klass Living Serviced Accommodation Hamilton - Kenmar House With Parking & WiFi

Semesterboende med kök och djupt badkar i Hamilton
Denna semesterbostad Àr en rökfri anlÀggning, dÀr gÀster erbjuds en trÀdgÄrd, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Semesterbostaden stÄtar med djupt badkar och erbjuder gratis wi-fi och kök. HÀr finns smidiga bekvÀmligheter som middagsplats och kylskÄp, och gÀster kan slappa framför en platt-tv med digitalkanaler och Netflix. StÀdning Àr inte tillgÀnglig..
Denna semesterbostad har rum med kaffe- och tebryggare och hÄrtork. Dessa individuellt inredda och möblerade rum inkluderar matbord. Kök har kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch med djupa badkar och gratis toalettartiklar.

GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. Platt-tv med digitalkanaler och Netflix.

Denna semesterbostad ligger en kort promenad frÄn Strathclyde Country Park och Hamilton Park Racecourse. Varje semesterbostad med 4 stjÀrnor har kök, middagsplats och kylskÄp.
Rum
Semesterbostaden har individuell inredning, kök och erbjuder gott om plats med 2 sovrum och middagsplats. HÀr finns en platt-tv med digitalkanaler och Netflix, och gÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns djupa badkar, hÄrtorkar och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som kaffebryggare, strykbrÀda och matbord. Ingen stÀdning
PĂ„ boendet
Denna semesterbostad erbjuder gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och en trÀdgÄrd. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
PÄ denna semesterbostad finns trÀdgÄrd. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

SprÄk

Engelska och polska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Djupt badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats
  • Vardagsrum

UnderhÄllning

  • Netflix
  • Platt-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • TrĂ€dgĂ„rd

TvÀtt

  • TvĂ€ttmedel

Arbetsutrymmen

  • ArbetsomrĂ„de för laptop

Komfort

  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Ingen stĂ€dning tillgĂ€nglig
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)
  • FörbandslĂ„da
  • BrandslĂ€ckare

AllmÀn information

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 23 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GÀsterna fÄr instruktioner för lÄsbox.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 22.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.

Åtkomst till boendet

Instruktioner för lÄsbox

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Avgift för stĂ€dning: 50 GBP per boende och per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetaljer: brandslÀckare och förbandslÄda.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 22.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

Kenmar House Hamilton
Kenmar Hamilton
Kenmar House
Klass Living Kenmar House Hamilton
"Klass Living Kenmar House Hamilton"