Hel semesterbostad

Yama House Hakuba

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Yama House Hakuba

Exteriör
Familjehus - 5 sovrum | Vardagsrum | 65-tums smart-tv med kabelkanaler
Familjehus - 5 sovrum | 2 sovrum, strykjärn/strykbräda, gratis wi-fi och sängkläder
Familjehus - 5 sovrum | Vardagsrum | 65-tums smart-tv med kabelkanaler
Familjehus - 5 sovrum | Vardagsrum | 65-tums smart-tv med kabelkanaler

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel bostad

2 sovrum2 badrumSovplats för 10

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Grill

Utforska området

Se på karta
3020-484, Hokujo, Hakuba, Nagano, 399-9301
  • Place, Hakuba Ski Jumping Stadium
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Hakuba Happo-Ones skidområde
    ‪13 min till fots‬
  • Place, Hakuba 47 Winter Sports Park
    ‪16 min till fots‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Yama House Hakuba

Semesterboende med kök nära Hakuba Happo-Ones skidområde
Denna semesterbostad är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds utomhusgrill, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Semesterbostaden ståtar med djupt badkar och erbjuder gratis wi-fi och kök. Gäster kan slappa framför en smart-tv med kabelkanaler och boendet har även 2 badrum och tvättmaskin. Städning är inte tillgänglig..
Denna semesterbostad har rum med kaffe- och tebryggare och riskokare. Kök har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch med djupa badkar, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. 65-tums smart-tv med kabelkanaler. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och fläkt.

Denna semesterbostad ligger i Echo Land, mindre än två kilometer från Hakuba Happo-Ones skidområde och mindre än fem kilometer från populära sevärdheter som Hakuba Goryu Ski Resort. Varje semesterbostad med 3,5 stjärnor har kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Semesterbostaden har uppvärmning, kök och 2 badrum, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 65-tumss smart-tv med kabelkanaler. I badrummen finns djupa badkar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, kaffebryggare och riskokare. Ingen städning
På boendet
Denna semesterbostad erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen och utomhusgrillar. Avgiftsfri parkering är tillgänglig.
Bekvämligheter
  • Nära Hakuba Happo-Ones skidområde
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
På denna semesterbostad har gäster tillgång till utomhusgrill. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Det är gratis att parkera.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Köksö
  • Mikrovågsugn
  • Pappersservetter
  • Riskokare
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Djupt badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo

Underhållning

  • 65-tums Smart-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Grill

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Fläkt
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig
  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Brandsläckare

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Upp till 2 barn upp till 5 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Upp till 2 barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används och om de är 5 år eller yngre.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Yama House Hakuba Hotel
Private vacation home Yama House Hakuba Hakuba
Hakuba Yama House Hakuba Private vacation home
Private vacation home Yama House Hakuba
Yama House Hakuba Hakuba
Yama Hakuba
Yama House
Yama
Yama House Hakuba Hakuba
Hotel Yama House Hakuba Hakuba
Hakuba Yama House Hakuba Hotel
Hotel Yama House Hakuba
Yama House Hakuba Hakuba
Yama House
Yama House Hakuba Hakuba
Yama House Hakuba Private vacation home
Yama House Hakuba Private vacation home Hakuba