Hel lÀgenhet

NG Serviced Apartments Glasgow

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för NG Serviced Apartments Glasgow

Entréinterör
StrykjÀrn/strykbrÀda, gratis barnsÀngar, extrasÀngar och gratis wi-fi
KylskÄp, mikrovÄgsugn, ugn och kaffe- och tebryggare
Platt-tv och dvd-spelare
Entréinterör

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • HusdjursvĂ€nligt
  • Gratis wi-fi
  • TvĂ€ttjĂ€nster

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
19 Oswald street, Glasgow, Scotland, G1 4PE
  • Place, Buchanan Street
    â€Ș4 min till fots‬
  • Place, Merchant City
    â€Ș4 min till fots‬
  • Place, George Square
    â€Ș9 min till fots‬
  • Airport, Glasgow (GLA-Glasgow Intl.)
    â€Ș12 min med bil‬

Rumsalternativ

LĂ€genhet - 1 sovrum (Oswald Street)

  • 43 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

LĂ€genhet - 2 sovrum (Oswald Street)

  • 60 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

NG Serviced Apartments Glasgow

Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med kemtvÀtt, tvÀttmöjligheter och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som flersprÄkig personal. Varje lÀgenhet har platt-tv med dvd-spelare, och köket har kylskÄp, ugn och mikrovÄgsugn. HÀr erbjuds gÀster middagsplats och sittutrymme, samt bekvÀmligheter som gratis wi-fi och badkar och dusch. TillgÄng till stÀdning Àr begrÀnsad.
NG Serviced Apartments Glasgow erbjuder 2 rum med dvd-spelare och kaffe- och tebryggare. Rummen har separat sittutrymme. Rummen i denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har kök med kylskÄp, mikrovÄgsugn, separat middagsplats och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar.

GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. Platt-tv finns pÄ rummen. StÀdning sker endast pÄ vardagar.

NG Serviced Apartments Glasgow i Centrala Glasgow ligger mindre Àn fem minuters promenad frÄn Buchanan Street och mindre Àn en kvarts promenad frÄn populÀra attraktioner som Glasgow Green. Denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har 2 rum, vilka stÄtar med kök, separat middagsplats och separat sittutrymme.
Rum
Varje lÀgenhet har uppvÀrmning, kök och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. GÀster erbjuds gratis wi-fi och en 40-tumss platt-tv med dvd-spelare. I badrummen finns hÄrtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingÄr bekvÀmligheter som kaffebryggare och strykbrÀda. TillgÄng till stÀdning Àr begrÀnsad.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ NG Serviced Apartments Glasgow har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och tvÀttmöjligheter. FlersprÄkig personal kan hjÀlpa dig med kemtvÀtt eller tvÀttjÀnster och ge tips pÄ sevÀrdheter i omrÄdet.
Du som bor pÄ NG Serviced Apartments Glasgow har tillgÄng till flersprÄkig personal, tvÀttmöjligheter och kemtvÀtt. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.

Denna lÀgenhet i Glasgow har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det

FamiljevÀnligt

  • Barn bor gratis (lĂ€s mer)
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ng

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • ExtrasĂ€ng: GBP 30 per natt

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Separat badkar och dusch

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme
  • Vardagsrum

UnderhÄllning

  • 40-tums Platt-TV
  • Dvd-spelare

TvÀtt

  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice
  • TvĂ€ttmöjligheter

Komfort

  • VĂ€rme

Husdjur

  • Husdjur vĂ€lkomna
  • Avgift: GBP 30 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • FlersprĂ„kig personal
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da
  • StĂ€dning endast pĂ„ vardagar

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 1 byggnad
  • 1 vĂ„ning
  • 2 enheter
  • Byggdes 1990

Regler

Incheckning

Avgift för sen incheckning: GBP 30 för incheckning efter 22.00
MinimiÄlder för incheckning - 21 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Sen utcheckning i mÄn av tillgÄng
Avgift för sen utcheckning: GBP 60

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur: GBP 30 per husdjur, per natt
  • Assistanshundar Ă€r avgiftsbefriade.

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 12 Ă„r bor gratis vid bruk av ordinarie sĂ€ngar.
  • ExtrasĂ€ngar finns att hyra för GBP 30 per natt.
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ngar!

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för husdjur: GBP 30 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Avgift för sen incheckning: GBP 30 för incheckning efter 22.00
  • Avgift för sen utcheckning: GBP 60 (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)
  • Avgift för extrasĂ€ng: GBP 30 per natt

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Namnet pÄ kreditkortet som anvÀnds vid incheckning för att betala för oförutsedda utgifter mÄste vara detsamma som huvudnamnet pÄ rumsbokningen.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Observera att det hĂ€r boendet kan neka sĂ€rskilda bokningar vid gruppevenemang eller fester, vilket inkluderar möhippor och svensexor.
  • Ett barn som Ă€r upp till 12 Ă„r bor gratis i förĂ€lders eller vĂ„rdnadshavares rum om inga extrasĂ€ngar anvĂ€nds.

Boendet kallas Àven

NG Serviced Apartments Glasgow Apartment
NG Serviced Apartments Apartment
NG Serviced Apartments
38 Bath Street Serviced Apartments Glasgow Scotland
38 Bath Street Serviced Apartments Hotel Glasgow
NG Serviced Apartments Glasgow Glasgow
NG Serviced Apartments Glasgow Apartment
NG Serviced Apartments Glasgow Apartment Glasgow