Arena

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Arena

Balkong
Exteriör
Lobby
Lounge
Restaurang

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Parkering tillgänglig

Utforska området

Se på karta
Calle Doctor Aquilino Hurle, 31, Gijon, Asturias, 33202
  • Place, San Lorenzo Beach
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Plaza de Toros de El Bibio
    ‪5 min till fots‬
  • Place, El Molinon
    ‪10 min till fots‬
  • Airport, Oviedo (OVD-Asturias)
    ‪32 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Om boendet

Arena

Hotell i Gijon med gratis frukost och restaurang
Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en restaurang, en bar/lounge och parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som rumsservice dygnet runt, kemtvätt och tvättmöjligheter.
Arena erbjuder 16 rum med värdeförvaringsskåp och gratis dagstidningar. Det finns kabel-TV. Badrummen har badkar eller dusch och gratis toalettartiklar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Arena ligger i La Arena, mindre än fem minuters promenad från sevärdheter som San Lorenzo Beach och Biscayabukten. Detta hotell med 16 rum har gratis frukost, en restaurang och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Gratis frukost ingår under din vistelse. Avnjut en utsökt måltid på restaurangen eller slå dig ned med en drink i deras bar. Beställ nåt gott från rumsservice dygnet runt för att stilla hungern utan att lämna rummet.
Rum
Din tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Gratis dagstidningar, värdeförvaringsskåp och telefon är också tillgängliga.
På boendet
Arena erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, gratis dagstidningar och tvättmöjligheter. Parkering erbjuds för EUR 10 per dag. Den vänliga personalen kan erbjuda kemtvätt/tvättjänster, hjälp med guidade turer och biljettbokning och bagageförvaring. Detta hotell är en rökfri anläggning och har dessutom bankettsal.
Bekvämligheter
  • Gratis frukost
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Restaurang
  • Tvättmöjligheter
Det finns restaurang på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Det serveras gratis frukost. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Arena lockar med hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, gratis dagstidningar i lobbyn och tvättmöjligheter. Parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift.

Detta hotell i Gijon tillåter inte rökning.

Gäster kan äta gratis frukost.
Arena har en restaurang.
Boendet har rumsservice dygnet runt.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området (EUR 10 per dag)
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost tillgänglig
  • En bar/lounge
  • En restaurang

Att göra

  • Cykeluthyrning

Familjevänligt

  • Extrasäng (tilläggsavgift)
  • Spjälsäng på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Tvättmöjligheter
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Mer

  • 1 byggnad
  • 1 våning
  • Bankettsal
  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Extrasäng (tilläggsavgift)
  • Gratis spjälsäng

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Rumsservice dygnet runt

Mer

  • Gratis dagstidningar varje dag
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Skrivbord
  • Telefon
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Incheckning från 14.00

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur tillåts
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för EUR 22 per natt.
  • Gratis spjälsängar!

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Parkeringsavgift: EUR 10 per dag
  • Avgift för extrasäng: EUR 22 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 1000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Arena Gijon
Arena Hotel Gijon
Arena Hotel
Arena Gijon
Arena Hotel Gijon