Hel lägenhet

Legatio HAKATA Station East

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Legatio HAKATA Station East

Ett modernt väntrum med en svart lädersoffa, ett litet bord och en blomsterarrangemang som hänger på väggen.
Ett kök med spis, mikrovågsugn, diskho och diverse köksredskap.
Ett modernt vardagsrum med en grå soffa, ett litet träbord och en platt-TV som är monterad på väggen.
Legatio Station Easts exteriör med en försäljningsautomat och en fasad av tegel.
Ett hotellrum med två sängar, ett nattduksbord med en lampa, en väggmonterad luftkonditioneringsanläggning och en dörr som leder ut till en balkong med utsikt.

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
Det nuvarande priset är 605 kr
30 aug. – 31 aug.

Utforska området

Se på karta
3-9-22 Hakataekihigashi, Fukuoka, Fukuoka, 812-0013
  • Place, Amu Plaza Hakata
    ‪14 min till fots‬
  • Place, Canal City Hakata
    ‪3 min med bil‬
  • Place, Kushidas helgongrav
    ‪4 min med bil‬
  • Airport, Fukuoka (FUK)
    ‪4 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet

  • 33 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 2 dubbelsängar och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet

  • 33 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Legatio HAKATA Station East

Denna lägenhet är en rökfri anläggning och erbjuder en hiss. I varje lägenhet finns tvättmaskin, och pentryt har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Här finns bekvämligheter som gratis wi-fi, platt-tv och hårtork.
Legatio HAKATA Station East erbjuder 10 rum med tofflor och hårtork. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar/dusch, bidéer och gratis toalettartiklar.

Denna lägenhet i Fukuoka erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Platt-tv finns på rummen.

Legatio HAKATA Station East ligger i Hakata-ku, mindre än två kilometer från Canal City Hakata och mindre än fem kilometer från populära attraktioner som Marine Messe Fukuoka. Denna lägenhet med 3 stjärnor har 10 rum, vilka ståtar med pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har pentry och erbjuder gott om plats med sovrum. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar, gratis toalettartiklar, bidéer och tofflor. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin och skrivbord.
På boendet
Legatio HAKATA Station East är en lägenhet där rökning inte är tillåten.
På Legatio HAKATA Station East finns hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.

Denna lägenhet i Fukuoka har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kokvrå

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Bidé
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Toalettpapper
  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-TV

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmedel

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss (80 centimeter bred dörr)
  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 10 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 24 timmar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

Legatio Hakataeki Higashi
Legateio Hakataekihigashi
Legatio Hakata East Fukuoka
Legatio HAKATA Station East Fukuoka
Legatio HAKATA Station East Apartment
Legatio HAKATA Station East Apartment Fukuoka