Hel lägenhet

HIT Tenjin

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för HIT Tenjin

Ett hotellrum med en sänggavel i trä, en säng med vita sängkläder, ett skrivbord med två stolar och en luftkonditioneringsanläggning.
Ett kompakt kök med mikrovågsugn, diskho och ett litet kylskåp.
En modern byggnad med en glasfasad, en väl synlig entré och ett träd framför.
Ett hotellrum med ett litet kök, en sänggavel i trä, en garderob och en väggmonterad lampa.
En metalldörr med ett nyckelhål, en knappsats och ett handtag.

Recensioner

5,6 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
4-4-18, Fukuoka, Fukuoka, 8100001
  • Place, Yatai
    ‪4 min till fots‬
  • Place, Tenjins underjordiska shoppingcenter
    ‪4 min till fots‬
  • Place, Varuhuset Fukuoka Mitsukoshi
    ‪7 min till fots‬
  • Airport, Fukuoka (FUK)
    ‪10 min med bil‬

Rumsalternativ

Tvåbäddsrum - 2 dubbelsängar

  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Studiosvit - 1 queensize-säng

  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum - 2 enkelsängar - icke-rökare

  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

HIT Tenjin

Denna lägenhet är en rökfri anläggning och erbjuder en hiss. Varje lägenhet har tvättmaskin och platt-tv med digitalkanaler. Dessutom har köket mikrovågsugn. Här finns bekvämligheter som gratis wi-fi, badkar och dusch och hårtork.
HIT Tenjin erbjuder 14 rum med hårtork och gratis toalettartiklar. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har kök med mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar och dusch.

Denna lägenhet i Fukuoka erbjuder sina gäster gratis wi-fi. 40-tums platt-tv med digitalkanaler.

HIT Tenjin i Tenjin ligger mindre än fem minuters promenad från Tenjins underjordiska shoppingcenter och mindre än en kvarts promenad från populära attraktioner som Fukuoka Anpanman barnens museum. Denna lägenhet med 3 stjärnor har 14 rum, vilka ståtar med kök, mikrovågsugn och platt-tv.
Rum
Varje lägenhet har ljudisolering och kök. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 40-tumss platt-tv med digitalkanaler. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Varje lägenhet har dessutom tvättmaskin.
På boendet
HIT Tenjin är en lägenhet där rökning inte är tillåten.
På HIT Tenjin finns hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.

Denna lägenhet i Fukuoka har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Separat badkar och dusch
  • Toalettpapper

Underhållning

  • 40-tums platt-tv med digitala kanaler

Tvätt

  • Tvättmaskin

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss (80 centimeter bred dörr)
  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 14 enheter
  • Ljudisolering

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 24 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox – privat ingång.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster som anländer efter 00.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna får ett e-postmeddelande före ankomsten med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

HIT Tenjin Fukuoka
HIT Tenjin Aparthotel
HIT Tenjin Aparthotel Fukuoka