Hel semesterbostad

Village X KAWAGUCHIKO

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Village X KAWAGUCHIKO

1 sovrum, skrivbord och gratis wi-fi
1 sovrum, skrivbord och gratis wi-fi
Villa - utsikt mot trÀdgÄrden | 1 sovrum, skrivbord och gratis wi-fi
Exteriör
Exteriör

PopulÀra bekvÀmligheter

  • HusdjursvĂ€nligt
  • Kök
  • Luftkonditionering
  • Gratis wi-fi

Utforska omrÄdet

Map
2454, Fujikawaguchiko, Yamanashi, 401-0304
  • Lake Kawaguchi
    â€Ș4 min med bil‬
  • Oishi Park
    â€Ș5 min med bil‬
  • Mt. Kachi Kachis linbana
    â€Ș5 min med bil‬

Rumsalternativ

Villa - husdjur tillÄtna - utsikt mot trÀdgÄrden

  • 40 kvm
  • Sovplats för 4
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Villa - utsikt mot trÀdgÄrden

  • 40 kvm
  • 1 sovrum
  • Sovplats för 4
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Villa - utsikt mot trÀdgÄrden

  • 40 kvm
  • 1 sovrum
  • Sovplats för 4
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Village X KAWAGUCHIKO

Villor med kök i Fujikawaguchiko
Samtliga 8 villor har kök med spishÀll och mikrovÄgsugn, samt gratis wi-fi och platt-tv. Dessutom har gÀster tillgÄng till bekvÀmligheter som vattenkokare, hÄrtorkar och skrivbord.
Village X KAWAGUCHIKO erbjuder 8 rum med tofflor och hÄrtork. Rummen i denna villa med 3 stjÀrnor har kök med spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har toaletter med elektronisk bidé och tandborstar och tandkrÀm.

Denna villa i Fujikawaguchiko erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Platt-tv finns pÄ rummen.

Village X KAWAGUCHIKO ligger pÄ gÄngavstÄnd frÄn Kawaguchi Asama Shrine och mindre Àn tvÄ kilometer frÄn Torii i himlen. Denna villa med 3 stjÀrnor har 8 rum, vilka stÄtar med kök, mikrovÄgsugn och vattenkokare.
Rum
De 8 villorna har kök och erbjuder gott om plats med sovrum. HĂ€r erbjuds gĂ€ster gratis wi-fi och en platt-tv. Badrummen har hĂ„rtorkar, tofflor, toaletter med elektronisk bidĂ© och tandborstar och tandkrĂ€m. Även vattenkokare och skrivbord ingĂ„r som standard.
PĂ„ boendet
LOCALIZE
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet

SprÄk

Engelska och japanska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkeringsalternativen pĂ„ omrĂ„det omfattar en carport

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • MikrovĂ„gsugn
  • MinikylskĂ„p
  • SpishĂ€ll

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Tandborste och tandkrĂ€m
  • Toalett med elektronisk bidĂ©
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • TvĂ„l

UnderhÄllning

  • Platt-TV

Utomhus

  • Uteplats/terrass

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Husdjur vĂ€lkomna
  • Endast hundar Ă€r vĂ€lkomna
  • Husdjur bor gratis
  • OmrĂ„den dĂ€r koppel inte krĂ€vs
  • Mat- och vattenskĂ„lar

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 8 enheter

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: nÀr som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GĂ€sterna fĂ„r ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 72 timmar före ankomst – privat ingĂ„ng.
Innan ankomst mÄste du registrera dig online via en sÀker lÀnk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Husdjur tillĂ„ts utan avgift
  • Endast hundar tillĂ„ts
  • Mat- och vattenskĂ„lar samt ett koppelfritt omrĂ„de erbjuds

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Före ankomst mÄste gÀster registrera dig online via en sÀker lÀnk. GÀster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. GÀsterna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 72 timmar före ankomst. GÀsterna fÄr tillgÄng till boendet via en privat ingÄng.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar frĂ„n japanska ministeriet för hĂ€lsa, arbete och vĂ€lfĂ€rd mĂ„ste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet nĂ€r de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det Ă€r ocksĂ„ obligatoriskt att fastighetsĂ€gare eller personal tar en kopia av incheckade gĂ€sters pass, samt behĂ„ller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas Àven

Village X KAWAGUCHIKO Villa
Village X KAWAGUCHIKO Fujikawaguchiko
Village X KAWAGUCHIKO Villa Fujikawaguchiko