Tominoko Hotel

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Tominoko Hotel

Bubbelpool inomhus
Naturpool
Utsikt från boendet
Standard tvåbäddsrum - 2 sovrum - icke-rökare | Skrivbord, arbetsyta för laptop, gratis wi-fi och sängkläder
Restauranger

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
55 Asakawa, Fujikawaguchiko, Yamanashi, 401-0303
  • Place, Fuji-Hakone-Izu nationalpark
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Lake Kawaguchi
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Mt. Kachi Kachis linbana
    ‪17 min till fots‬

Rumsalternativ

Standard tvåbäddsrum - 2 sovrum - icke-rökare

8,0 av 10
Mycket bra
(2 recensioner)
  • Utsikt mot bergen
  • 23 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 1 bäddsoffa (enkel)

Liknande boenden

Om boendet

Tominoko Hotel

Rökfria Tominoko Hotel är ett hotell med en restaurang, conciergetjänster och dygnet runt-öppen reception. Parkering ingår. Dessutom erbjuds gratis dagstidningar, ett värdeförvaringsskåp i receptionen och en varuautomat.
Tominoko Hotel erbjuder 92 luftkonditionerade rum med tofflor och hårtork. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och tandborstar och tandkräm. Städning sker dagligen.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
På detta badhus/ onsen finns en het mineralvattenkälla inomhus och japanska badrockar (yukata).Det finns varma källor på plats.
Tominoko Hotel ligger mindre än två kilometer från populära attraktioner som Lake Kawaguchi och Mt. Kachi Kachis linbana. Detta hotell med 3 stjärnor har 92 rum och ståtar med en restaurang samt gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Hotellet har en restaurang där du kan äta något gott.
Rum
Här erbjuds gäster en tv och kan dessutom hålla sig uppkopplade med gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar, tofflor och tandborstar och tandkräm. Dessutom erbjuds kylskåp, vattenkokare och skrivbord.
På boendet
På Tominoko Hotel har gäster bland annat tillgång till gratis dagstidningar. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Receptionen är öppen dygnet runt och är bemannad med personal som kan hjälpa dig med bagageförvaring, conciergetjänster samt förvaring av värdesaker. Detta hotell med heta källor har dessutom varuautomat.
Det finns restaurang på plats. Tominoko Hotel erbjuder gäster tillgång till heta källor. Tominoko Hotel lockar med varuautomat, conciergetjänster och gratis dagstidningar i lobbyn. Det är gratis att parkera.

Detta hotell i Fujikawaguchiko har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Tominoko Hotel har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • En restaurang

Att göra

  • Heta källor

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen dygnet runt
  • Varuautomat
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Conciergetjänster
  • Städning varje dag

Utomhus

  • I en regionalpark

Spa

  • Heta mineralvattenkällor inomhus
  • Heta mineralvattenkällor utomhus
  • Varma källor
  • Yukata (japanska badrockar)

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Anpassade dörrhandtag
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)
  • Tunn matta i rum

Mer

  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Tandborste och tandkräm
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Underhållning

  • Tv

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Värme

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 19.30.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn upp till 2 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 150.00 JPY per person per natt. Skatten gäller inte barn under 13 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: rökdetektor.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Barn som är upp till 2 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.
  • Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.

Boendet kallas även

TOMINOKO HOTEL Fujikawaguchiko
TOMINOKO Fujikawaguchiko
TOMINOKO
TOMINOKO HOTEL Hotel
TOMINOKO HOTEL Fujikawaguchiko
TOMINOKO HOTEL Hotel Fujikawaguchiko