Hel lägenhet

Alojamiento La Mar 2

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Alojamiento La Mar 2

Exteriör
Lägenhet | 2 sovrum, arbetsyta för laptop och mörkläggningsgardiner
Lägenhet | Vardagsrum
Lägenhet | Vardagsrum
Inomhuspool

Hel lägenhet

2 sovrumSovplats för 670 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Bar

Utforska området

Se på karta
Avinguda del Carrer de la Mar, 5, El Campello, Alicante, 03560
  • Place, Park Central Municipal
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Platja del Carrerlamar
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Playa del Campello
    ‪3 min till fots‬
  • Airport, Alicante (ALC-Alicante Intl.)
    ‪27 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Alojamiento La Mar 2

Denna lägenhet är en lägenhetsbyggnad där gäster erbjuds tillgång till en inomhuspool, 20 strandbarer och expressutcheckning. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Lägenheten har stor kyl/frys, ugn, mikrovågsugn och diskmaskin i köket. Här finns bekvämligheter som tvättmaskin, gratis wi-fi och hårtork.
Denna lägenhet har luftkonditionerade rum med hårtork och strykjärn/strykbräda. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har kök med stor kyl/frys, mikrovågsugn, grytor/köksredskap och diskmaskin.

Badrummen har dusch och bidéer. Gäster har tillgång till gratis wi-fi.

Denna lägenhet har bland annat en inomhuspool.
Denna lägenhet ligger nära Park Central Municipal och en kort promenad från Playa del Campello. Varje lägenhet med 3 stjärnor har kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Lägenheten har luftkonditionering och kök och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar och bidéer. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin och strykbräda.
På boendet
Gäster på denna lägenhet har tillgång till bland annat en inomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och expressutcheckning.
Du som bor på denna lägenhet har tillgång till inomhuspool, expressutcheckning och hiss. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Du har att välja på 20 strandbarer när du känner för en drink.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna lägenhet med 3 stjärnor i El Campello.

Hotellbekvämligheter

Strand

  • På en sandstrand med vit sand
  • Parasoller
  • Strandhanddukar

Pool/spa

  • Inomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Pappersservetter
  • Stekbord
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Matplats

  • 20 strandbarer

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Bidé
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • Spel

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmedel

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • 8 trappsteg för att nå ingången
  • Hiss (90 centimeter bred dörr)
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 17.00. Checka in fram till: 21.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 48 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

Boendet är stängt mellan 24 januari 2026 och 31 december 2027.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 48 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer VT-500768-A, ESFCTU00000305600049330100000000000000000VT-500768-A1
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 1000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Alojamiento La Mar 2 Apartment
Alojamiento La Mar 2 El Campello
Alojamiento La Mar 2 Apartment El Campello