Lägenhetshotell
Numa Düsseldorf Artol
Fotogalleri för Numa Düsseldorf Artol





Recensioner
8,0 av 10,
Mycket bra
Populära bekvämligheter
1 338 kr
inklusive skatter och avgifter
24 dec. – 25 dec.
Utforska området

Kaiserstrasse 20, Düsseldorf, NW, 40479
- Place, Museum Kunstpalast6 min till fots
- Place, Tonhalle Düsseldorf6 min till fots
- Place, Konigsallee10 min till fots
- Airport, Düsseldorf (DUS-Düsseldorf Intl.)8 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Small Room - Single Bed

Small Room - Single Bed
Öppna alla foton för Small Room

Small Room
Öppna alla foton för Standard Room

Standard Room
Öppna alla foton för Medium Studio with Kitchenette

Medium Studio with Kitchenette
Öppna alla foton för Medium Studio, Kitchenette, Balcony

Medium Studio, Kitchenette, Balcony
Öppna alla foton för Large Studio with Kitchenette

Large Studio with Kitchenette
Öppna alla foton för Large Studio, Kitchenette, Balcony

Large Studio, Kitchenette, Balcony
Öppna alla foton för XL Studio, Kitchenette and Sofa Bed

XL Studio, Kitchenette and Sofa Bed
Liknande boenden

Limehome Düsseldorf Stresemannstraße
Limehome Düsseldorf Stresemannstraße
- Gratis wi-fi
- Tvättservice
- Gym
4.3 av 5, Fantastiskt, 181 recensioner
Priset är 925 kr
inklusive skatter och avgifter
30 nov. – 1 dec.
Om boendet
Numa Düsseldorf Artol
Lägenhetshotell i Düsseldorf, nära Düsseldorfs julmarknad
Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster tvättmöjligheter, expressincheckning och expressutcheckning. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Varje lägenhet erbjuder gratis wi-fi, sängtillbehör av högsta kvalitet och smart-tv med digitalkanaler. Gäster erbjuds dessutom bekvämligheter som kaffe- och tebryggare och vattenkokare. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
Numa Düsseldorf Artol erbjuder 66 rum med värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Rummen är individuellt möblerade och inredda. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. 43-tums smart-tv med digitalkanaler.
Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Allergitestade sängkläder och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran. Städning sker varje vecka.
Numa Düsseldorf Artol i Stadtbezirke 01 ligger en kort promenad från Konigsallee och mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Düsseldorfs julmarknad. Detta lägenhetshotell har 66 rum med kaffebryggare, smart-tv och sängtillbehör av högsta kvalitet.
Restaurangalternativ
Mot en avgift serveras en frukost att ta med på vardagar mellan 07.30 och 10.30 och på helger mellan 08.00 och 11.00.
Rum
Varje lägenhet har ljudisolering och erbjuder bekvämligheter som kaffebryggare, gratis flaskvatten och värdeförvaringsskåp. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 43-tumss smart-tv med digitalkanaler. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns hårtork och gratis toalettartiklar. Lägenheten har dessutom garderob. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
Gäster på Numa Düsseldorf Artol har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, expressincheckning och expressutcheckning. Personalen kan hjälpa dig med förfrågningar under din vistelse, och erbjuder bagageförvaring. Detta lägenhetshotell har dessutom tvättmöjligheter.
Bekvämligheter
- Gångavstånd till Konigsallee
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Tvättmöjligheter
Numa Düsseldorf Artol lockar med tvättmöjligheter, expressincheckning och expressutcheckning. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Numa Düsseldorf Artol lockar med gratis tillgång till närliggande fitnesscenter och hiss.
Detta lägenhetshotell i Düsseldorf tillåter inte rökning.
För en kostnad kan gäster njuta av en frukost att ta med på vardagar mellan 07.30 och 10.30 och på helger mellan 08.00 och 11.00.








