Clow Beck House

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Clow Beck House

Exteriör
Restaurang
Lounge
Restaurang
Exteriör

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Frukost tillgänglig
  • Företagstjänster
  • Bar

Utforska området

Se på karta
Monk End Farm, Croft On Tees, Darlington, England, DL2 2SP
  • Place, Rockliffe Hotel Spa
    ‪4 min med bil‬
  • Place, The Darlington Arena
    ‪7 min med bil‬
  • Place, Croft Circuit
    ‪7 min med bil‬
  • Airport, Durham (MME-Teesside Intl.)
    ‪16 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum - eget badrum

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Dubbelrum eller tvåbäddsrum - eget badrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Clow Beck House

Rökfria Clow Beck House är ett pensionat som erbjuder en restaurang, en bar/lounge och ett mötesrum. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds tvättmöjligheter, bröllopstjänster och en trädgård. Ingen städning tillgänglig.
Clow Beck House har 6 rum. Gäster har tillgång till gratis wi-fi.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Clow Beck House ligger mindre än två kilometer från Rockliffe Hotel Spa och mindre än fem kilometer från Blackwell Granges golfklubb. Detta pensionat med 3 stjärnor har 6 rum och ståtar med en restaurang, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Du kan utforska pensionatet och mingla i deras bar eller äta något gott på restaurangen. Börja dagen rätt med en frukost, som serveras mot en avgift.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi. Ingen städning
På boendet
Clow Beck House erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, ett mötesrum och en terrass. Här erbjuds avgiftsfri parkering för den som kör. Den vänliga personalen erbjuder bagageförvaring, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området. Här har gäster dessutom tillgång till tvättmöjligheter, bröllopstjänster och en trädgård.
Det finns restaurang på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Clow Beck House lockar med en terrass, trädgård och tvättmöjligheter. Det är gratis att parkera.

Detta pensionat i Darlington har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Clow Beck House har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Frukost tillgänglig mot en avgift
  • En bar/lounge
  • En restaurang

Att göra

  • Lekplats

Familjevänligt

  • Lekplats
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Bröllopstjänster
  • Ingen städning tillgänglig

Business-service

  • Mötesrum

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 21.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Om du planerar att ankomma efter 21.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Kontantfria transaktioner erbjuds
Gäster som anländer efter 21.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Beck Guest Clow
Clow Beck House Guest house
Clow Beck House Guest house B&B
Clow Beck House Guest house B&B Darlington
Clow Beck House Guest house Darlington
Clow Beck House house
Clow Guest House
Clow house Beck Guest House
Clow House Guest house Beck
house Guest Beck House Clow
Clow Beck House B&B Darlington
Clow Beck House B&B
Clow Beck House Darlington
Clow Beck Hotel
Clow Beck House B&B Darlington
Clow Beck House B&B
Clow Beck House Darlington
Bed & breakfast Clow Beck House Darlington
Darlington Clow Beck House Bed & breakfast
Bed & breakfast Clow Beck House
Clow Beck House Guest house
Clow Beck House Guesthouse
Clow Beck House Darlington
Clow Beck House Guesthouse Darlington