Hel lÀgenhet

Chelmsford Service Apartment

4.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Chelmsford Service Apartment

LĂ€genhet - 2 sovrum | Vardagsrum
LĂ€genhet - 2 sovrum | Vardagsrum
LĂ€genhet - 2 sovrum | Vardagsrum
LÀgenhet - 2 sovrum | Individuell inredning, unika möbler, gratis wi-fi och sÀngklÀder
Hall

Hel lÀgenhet

Sovplats för 4

PopulÀra bekvÀmligheter

  • TvĂ€ttmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Market Road, Chelmsford, England, CM1 1QH
  • Place, Chelmsford-katedralen
    â€Ș1 min till fots‬
  • Place, Bond Street
    â€Ș3 min till fots‬
  • Place, Admirals Park LNR
    â€Ș12 min till fots‬
  • Airport, London (STN-Stansted)
    â€Ș28 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Chelmsford Service Apartment

Denna lÀgenhet Àr en lÀgenhetsbyggnad med kemtvÀtt, tvÀttmöjligheter och avgiftsfri parkering. LÀgenheten har tvÀttmaskin/torktumlare, gratis wi-fi och badkar och dusch. Dessutom finns det regndusch. StÀdning Àr inte tillgÀnglig..
Denna lÀgenhet erbjuder 2 rum med tvÀttmaskin/torktumlare. Rummen Àr individuellt möblerade och inredda. Denna lÀgenhet i Chelmsford erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Badrummen har badkar och dusch med regndusch.
Denna lÀgenhet ligger nÀra Chelmsford-katedralen och en kort promenad frÄn Bond Street. Denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor har 2 rum och stÄtar med gratis wi-fi pÄ rummet, avgiftsfri parkering och kemtvÀtt/tvÀttjÀnster.
Rum
LÀgenheten har individuell inredning och tvÀttmaskin/torktumlare. GÀster hÄller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I samtliga badrum finns regndusch. Ingen stÀdning
PĂ„ boendet
PÄ denna lÀgenhet har gÀster bland annat tillgÄng till tvÀttmöjligheter. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Tack vare deras kemtvÀtt/tvÀttjÀnster kan du resa med lÀttare packning.
GÀster pÄ denna lÀgenhet har tillgÄng till tvÀttmöjligheter och kemtvÀtt. Receptionen har öppet dygnet runt.Det Àr gratis att parkera.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor i Chelmsford.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering pĂ„ omrĂ„det med begrĂ€nsad höjd
  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Separat badkar och dusch

TvÀtt

  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice
  • TvĂ€ttmaskin/torktumlare
  • TvĂ€ttmöjligheter

Komfort

  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • Ingen stĂ€dning tillgĂ€nglig

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 2 enheter
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng
Avgift för tidig incheckning: GBP 50
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.30
Sen utcheckning i mÄn av tillgÄng
Avgift för sen utcheckning: GBP 50

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Rökning tillÄten

Rökning tillÄten i avsedda omrÄden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Deposition: GBP 100.0 per vistelse
  • Avgift för stĂ€dning: 40.0 GBP per person och per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för tidig incheckning: GBP 50 (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)
  • Avgift för sen utcheckning: GBP 50 (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

Service
Chelmsford Service
Service Apartment
Chelmsford Service
Chelmsford Service Apartment Apartment
Chelmsford Service Apartment Chelmsford
Chelmsford Service Apartment Apartment Chelmsford