LĂ€genhetshotell
Veronica Hotel
Fotogalleri för Veronica Hotel





Recensioner
8,0 av 10,
Mycket bra
PopulÀra bekvÀmligheter
Utforska omrÄdet

Ag Apostoli, N. Kydonia, Chania, Crete Island, 731 00
- Kalamaki-strandenâȘ14 min till fotsâŹ
- Nea Chora strandâȘ4 min med bilâŹ
- Gamla venetianska hamnenâȘ5 min med bilâŹ
- Chania (CHQ-Ioannis Daskalogiannis)âȘ22 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för Family Suite

Family Suite
Ăppna alla foton för FamiljelĂ€genhet

FamiljelÀgenhet
Ăppna alla foton för Studio (Semi basement)

Studio (Semi basement)
9,0 av 10
Underbart
(2Â recensioner)
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Standard - 1 sovrum

LĂ€genhet Standard - 1 sovrum
Liknande boenden

Anais Collection Hotels & Suites
Anais Collection Hotels & Suites
- Pool
- Kök
- HusdjursvÀnligt
- Parkering ingÄr
4.4 av 5, Fantastiskt, 92Â recensioner
Priset Àr 832 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. â 24 sep.
Om boendet
Veronica Hotel
LÀgenhetshotell för hela familjen som erbjuder avgiftsfri parkering i anslutning till kongresscentret i Chania
Veronica Hotel Àr ett lÀgenhetshotell med ett gym, en bar/lounge och en bar vid poolen. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som en snackbar/deli, en bastu och massage- och behandlingsrum. Varje lÀgenhet har gratis wi-fi, separat middagsplats och tv. Rumsservice och vÀrdeförvaringsskÄp Àr tvÄ bekvÀmligheter gÀster kan förvÀnta sig hÀr. TillgÄng till stÀdning Àr begrÀnsad.
Veronica Hotel erbjuder 35 luftkonditionerade rum med vÀrdeförvaringsskÄp och mörklÀggningsgardiner. Rummen har separat middagsplats. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. StÀdning sker i begrÀnsad utstrÀckning.
Detta lÀgenhetshotell har bland annat gym, bastu och barnpool.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Veronica Hotel ligger mindre Àn tio minuters promenad frÄn Iguana strand och Sunset Beach. Detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har 35 rum och stÄtar med en bar/lounge, gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering. Boendet ligger i anslutning till kongresscentret i centrala Chania och det Àr inte heller lÄngt till Agia Marina strand och Kalamaki-stranden.
Restaurangalternativ
Frukostbuffé serveras dagligen frÄn 07.30 till 10.30 mot en avgift. BestÀll nÄt gott frÄn rumsservice för att stilla hungern utan att lÀmna rummet, eller slÀck törsten pÄ boendets bar.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering och middagsplats. HÀr erbjuds gÀster bÄde tv och gratis wi-fi. Varje lÀgenhet har dessutom vÀrdeförvaringsskÄp. TillgÄng till stÀdning Àr begrÀnsad.
PĂ„ boendet
PÄ Veronica Hotel har gÀster tillgÄng till barnpool, ett gym och en bastu. Om du kör har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. FlersprÄkig personal i receptionen kan hjÀlpa dig med bagageförvaring, bokning av guidade turer och biljetter och kemtvÀtt/tvÀttjÀnster. Detta lÀgenhetshotell med familjevÀnlig profil har dessutom gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, expressincheckning och en terrass.
BekvÀmligheter
- GÄngavstÄnd till Kalamaki-stranden
- Gratis wi-fi pÄ rummet och i allmÀnna utrymmen
- Gratis bevakad parkering
- Bar
Veronica Hotel erbjuder gÀster tillgÄng till en barnpool, gym och bastu. Det finns snackbar/deli pÄ plats. Du kan njuta av en drink pÄ en av barerna. Du har att vÀlja mellan bar vid poolen och en bar/lounge. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen.
En terrass, flersprÄkig personal och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer finns tillgÀngliga pÄ Veronica Hotel med familjevÀnlig profil. Det Àr gratis att parkera.
Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor i Chania.
Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukostbuffé och 07.30 till 10.30.
Boendet har rumsservice (under begrÀnsade tider).