Hel lägenhet

C11 Century on Lake

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för C11 Century on Lake

Utsikt från boendet
Detalj interiör
Stort kylskåp, ugn, spishäll och vattenkokare
Familjelägenhet - 2 sovrum | 2 sovrum, värdeförvaringsskåp på rummet och strykjärn/strykbräda
Utsikt från boendet

Hel lägenhet

2 sovrum1 badrumSovplats för 4

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Ratanga Road, Cape Town, Western Cape, 7441
  • Place, Canal Walk Shopping Centre
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Intaka Island Bird Sanctuary
    ‪18 min till fots‬
  • Place, Kapstadens internationella mässcenter
    ‪12 min med bil‬
  • Airport, Kapstaden (CPT-Cape Town Intl.)
    ‪23 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

C11 Century on Lake

Denna lägenhet är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en utomhuspool, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Lägenheten har 2 sovrum, gratis wi-fi och balkong. Gäster erbjuds exklusiva bekvämligheter som djupt badkar, och i köket finns stor kyl/frys och ugn. Städning är inte tillgänglig..
Denna lägenhet har rum med tvättmaskin/torktumlare och värdeförvaringsskåp. Rummen har balkonger. Rummen i denna lägenhet med 3,5 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, separat middagsplats och grytor/köksredskap.

Badrummen har badkar/dusch med djupa badkar och hårtorkar. Denna lägenhet i Kapstaden erbjuder sina gäster gratis wi-fi.

Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool.
Denna lägenhet ligger i Century City, en kort promenad från Canal Walk Shopping Centre och mindre än tre kilometer från Milnerton Beach. Varje lägenhet med 3,5 stjärnor har kök, balkong och middagsplats.
Rum
Lägenheten har kök och balkong, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum och middagsplats. Här erbjuds gäster både tv och gratis wi-fi. I badrummen finns djupa badkar och hårtorkar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare, vattenkokare och värdeförvaringsskåp. Ingen städning
På boendet
En utomhuspool och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds på denna lägenhet. Om du kör har du tillgång till avgiftsfri parkering.
På denna lägenhet har gäster tillgång till utomhuspool. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Denna lägenhet i Kapstaden har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig

Familjevänligt

  • Spjälsäng: ZAR 100 per vecka

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Djupt badkar
  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Vardagsrum

Underhållning

  • Tv

Utomhus

  • Balkong

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Klimatreglering

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Tillgänglighetsanpassad parkering
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig
  • Strykjärn/strykbräda
  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 18.00.
Avgift för sen incheckning: ZAR 250 för incheckning efter 18.00

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Sen utcheckning i mån av tillgång
Avgift för sen utcheckning: ZAR 150

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns att hyra för ZAR 100 per vecka.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för sen incheckning: ZAR 250 för incheckning efter 18.00
  • Avgift för sen utcheckning: ZAR 150 (endast i mån av tillgång)
  • Spjälsäng (babysäng): ZAR 100 per vecka

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

C11 Century Lake Apartment
C11 Century Lake
C11 Century on Lake Apartment
C11 Century on Lake Cape Town
C11 Century on Lake Apartment Cape Town