Hel semesterbostad

Villa Uma Berawa by Nakula

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villa Uma Berawa by Nakula

Ett poolområde i flera nivåer med solstolar och parasoller, omgivet av stora fönster och träbjälkar.
Ett modernt vardagsrum med en soffa, ett soffbord och en TV, med stora fönster och krukväxter.
En rymlig balkong med trägolv, en träb�änk och ett bord.
Ett modernt kök med träinredning, ett kylskåp i rostfritt stål och en bänkskiva i marmor.
Ett modernt hus med stora glasfönster, ett träpanelat tak och en gång som leder till ett poolområde.

Hel bostad

5 sovrum5 badrumSovplats för 12440 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
No.10 Jl. Pura Beten Kepuh, Canggu, Bali, 80361
  • Place, Canggu torg
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Finns Tennis
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Liga Tennis Padel Umalas
    ‪4 min med bil‬
  • Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.)
    ‪25 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Villa Uma Berawa by Nakula

Denna villa är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en utomhuspool, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Villan har 5 sovrum, gratis wi-fi och säng med memory foam-madrass. Här har gäster tillgång till 5 badrum och middagsplats, och kan njuta av välkomnande detaljer som gratis produkter i minibaren och kuddmeny.
Denna villa har luftkonditionerade rum med minibarer (med vissa gratis produkter) och gratis flaskvatten. Rummen har separat middagsplats och matbord. Sängarna har memory foam-madrasser. Kuddmeny finns tillgänglig. 40-tums LED-tv med kabelkanaler.

Badrummen har badkar eller dusch och gratis toalettartiklar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 25+ Mbps).

Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Denna villa ligger i Berawa, mindre än tre kilometer från Canggu torg och mindre än fem kilometer från Seminyak Beach. Varje villa med 3,5 stjärnor har middagsplats, kylskåp och minibar.
Rum
Villan har luftkonditionering och 5 badrum, och gäster får gott om plats med 5 sovrum och middagsplats. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 40-tumss LED-tv med kabelkanaler. Gäster sover gott i sängar med memory foam-madrasser och kuddmenyer och i badrummet finns gratis toalettartiklar. Dessutom ingår bekvämligheter som kylskåp, minibar och vattenkokare.
På boendet
En utomhuspool och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds på denna villa. Avgiftsfri parkering är tillgänglig. Personalen svarar gärna på frågor under din vistelse, och erbjuder bagageförvaring.
På denna villa har gäster tillgång till utomhuspool. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det är gratis att parkera.

Denna villa i Tibubeneng har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp
  • Tepåsar/snabbkaffe

Matplats

  • Gratisprodukter i minibar (begränsade produkter)
  • Matbord

Sovrum

  • 5 sovrum
  • Extrasäng: IDR 1 200 000 per natt
  • Kuddmeny
  • Lakan tillhandahålls
  • Memory foam-madrass

Badrum

  • 5 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Tandborste och tandkräm (på begäran)
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats

Underhållning

  • 40-tums LED-tv med kabelkanaler

Komfort

  • Fläkt
  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Gratis vatten på flaska

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda
  • Säkerhetssystem
  • Brandsläckare

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 21.00.
Sen incheckning i mån av tillgång

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Om du planerar att ankomma efter 12.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna villa

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för IDR 1200000.0 per natt.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för extrasäng: IDR 1200000.0 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, säkerhetssystem och förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gäster som anländer efter 12.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Uma Berawa By Nakula Canggu
Villa Uma Berawa by Nakula Villa
Villa Uma Berawa by Nakula Canggu
Villa Uma Berawa by Nakula Villa Canggu