Hel semesterbostad

Villa Nazare Berawa

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villa Nazare Berawa

Exteriör
Lyxvilla - 3 sovrum - uteplats - utsikt mot poolen | Vardagsrum | 55-tums tv med kabelkanaler
Lyxvilla - 3 sovrum - uteplats - utsikt mot poolen | Utsikt från rummet
Interiör
Lyxvilla - 3 sovrum - uteplats - utsikt mot poolen | Vardagsrum | 55-tums tv med kabelkanaler

Hel bostad

3 badrumSovplats för 6200 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
13 Jl. Subak Sari, Canggu, Bali, 80361
  • Place, Canggu torg
    ‪9 min till fots‬
  • Place, Atlas Beach Fest
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Seminyak Beach
    ‪12 min till fots‬
  • Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.)
    ‪35 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Villa Nazare Berawa

Denna villa är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en utomhuspool och avgiftsfri parkering. Villan ståtar med privat pool och erbjuder gratis wi-fi och kök. Gäster kan slappa framför en tv med kabelkanaler och boendet har även 3 badrum och middagsplats.
Denna villa har luftkonditionerade rum med privata pooler och värdeförvaringsskåp. Rummen har separat sittutrymme och skrivbord. Sängarna har egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i denna villa med 4 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). Det finns kabel-TV.

Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Denna villa ligger i Berawa, en kort promenad från sevärdheter som Canggu torg och Finns Tennis. Varje villa med 4 stjärnor har privat pool, kök och middagsplats.
Rum
Villan har luftkonditionering, kök och 3 badrum, och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 55-tumss tv med kabelkanaler. Samtliga sängar har egyptiska bomullslakan och i badrummen finns hårtork och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, kaffebryggare och värdeförvaringsskåp.
På boendet
Denna villa erbjuder en utomhuspool och en terrass. Här ingår avgiftsfri parkering.
På denna villa har gäster tillgång till utomhuspool och en terrass. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.

Denna villa i Canggu har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Privat pool
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • Egyptiska bomullslakan

Badrum

  • 3 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 55-tums tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Terrass
  • Utomhusmöbler

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Minimiålder för incheckning - 15 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Värden tar emot gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Värden tar emot gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.