Hel semesterbostad

Villa Lys by Alfred in Bali

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villa Lys by Alfred in Bali

Ett modernt hotell med pool, utomhusservering och ett spaområde med glasväggar.
Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool - utsikt mot poolen | Matsal
Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool - utsikt mot poolen | 3 sovrum, sängtillbehör av högsta kvalitet, skrivbord och gratis wi-fi
Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool - utsikt mot poolen | Eget kök | Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool - utsikt mot poolen | Eget kök | Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Hel bostad

3 sovrum3 badrumSovplats för 6

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
Gg. Olas Hasih, Canggu, Bali, 80361
  • Place, Canggu torg
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Finns Tennis
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Berawa Beach
    ‪4 min med bil‬
  • Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.)
    ‪24 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Villa Lys by Alfred in Bali

Denna villa är en villa där gäster erbjuds tillgång till en utomhuspool, tvättmöjligheter och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som flerspråkig personal. Villan har 3 sovrum, gratis wi-fi och terrass. Gäster erbjuds exklusiva bekvämligheter som privat pool, och i köket finns kylskåp och ugn.
Denna villa har luftkonditionerade rum med privata pooler och hårtork. Rummen har terrasser. Rummen är möblerade med skrivbord, matbord och köksöar. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i denna villa med 3 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch och bidéer.

Denna villa i Canggu erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps. 32-tums LED-tv med digitalkanaler. Städning sker dagligen.

Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Denna villa i Berawa ligger mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Seminyak Beach och Berawa Beach. Varje villa med 3 stjärnor har privat pool, kök och terrass.
Rum
Villan har luftkonditionering, kök, 3 badrum och terrass, och erbjuder gott om plats med 3 sovrum. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss LED-tv med digitalkanaler. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns regndusch, hårtork och bidé. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, vattenkokare och takfläkt.
På boendet
Gäster på denna villa har tillgång till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och tvättmöjligheter. Här har du tillgång till begränsad parkering. Flerspråkig personal svarar gärna på dina frågor. Denna villa har dessutom en vattenautomat.
Denna villa lockar med utomhuspool, flerspråkig personal och tvättmöjligheter. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna villa med 3 stjärnor i Canggu.

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Strandstolar

Pool/spa

  • Privat pool
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Begränsad parkering på området (max 1 plats per enhet)

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Köksö
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn
  • Vattenautomat

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • 3 privata badrum
  • Bidé
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Regndusch
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Matbord

Underhållning

  • 32-tums LED-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Terrass

Tvätt

  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal
  • Städning dagligen

Att göra

  • Bad i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Brandsläckare

Allmän information

  • Användning av vattenautomat uppmuntras

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 18.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: IDR 200000 för incheckning mellan 20.00 och 00.00

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Det ska vara tyst på boendet från 20.00 till 06.00.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna villa

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En skadedeposition på IDR 2000000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för sen incheckning: IDR 200000 för incheckning mellan 20.00 och 00.00

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst. Det ska vara tyst på boendet mellan 20.00 och 06.00.
Boendets registreringsnummer 55193, 0306260042483
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.
  • Byggnadsarbete pågår i närheten och gäster kan komma att uppleva bullerstörningar.