Hel semesterbostad

Casa Dia

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Casa Dia

Villa - 3 sovrum | Vardagsrum | Smart-tv
Villa - 3 sovrum | Vardagsrum | Smart-tv
Villa - 3 sovrum | 3 sovrum, egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet
Pool
Villa - 3 sovrum | Vardagsrum | Smart-tv

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Hel bostad

3 sovrumSovplats för 6200 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Städning
2 328 kr
inklusive skatter och avgifter
27 feb. – 28 feb.

Utforska området

Se på karta
No.37 Jl. Tanah Barak, Canggu, Bali, 80351
  • Place, Love Anchor Bazaar
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Canggu Beach
    ‪15 min till fots‬
  • Place, Echo Beach
    ‪17 min till fots‬
  • Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.)
    ‪43 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Casa Dia

Villa med privat pool nära Canggu Beach
Villan ståtar med privat pool och erbjuder gratis wi-fi och kök. Här erbjuds gäster kylskåp och mikrovågsugn, samt bekvämligheter som spishäll och smart-tv.
Denna villa har luftkonditionerade rum med privata pooler och värdeförvaringsskåp. Sängarna har egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i denna villa med 4 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar.

Denna villa i Canggu erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. Smart-tv finns på rummen. Städning sker dagligen.

Denna villa ligger i Batu Bolong, mindre än två kilometer från Canggu Beach och mindre än fem kilometer från populära sevärdheter som Seminyak Beach. Varje villa med 4 stjärnor har privat pool, kök och kylskåp.
Rum
Villan har luftkonditionering och kök och erbjuder gott om plats med 3 sovrum. En 55-tumss smart-tv står för underhållningen, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Samtliga sängar har egyptiska bomullslakan och i badrummen finns gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, vattenkokare och värdeförvaringsskåp.
På boendet
Denna villa är en villa där rökning inte är tillåten.
Bekvämligheter
  • Nära Canggu Beach
  • Gratis wi-fi på rummet

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Privat pool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Spishäll

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Egyptiska bomullslakan

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 55-tums Smart-tv

Utomhus

  • Utomhusmöbler

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Städning dagligen
  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 15 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Värden tar emot gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Värden tar emot gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Byggnadsarbete pågår i närheten och gäster kan komma att uppleva bullerstörningar.

Boendet kallas även

Casa Dia Villa
Casa Dia Canggu
Casa Dia Villa Canggu