Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu
Fotogalleri för Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu





Populära bekvämligheter
Utforska området
Schönhauser Allee 143, 10437 Berlin, Private Room, Berlin, Berlin, 10435
- MauerparkPlace, Mauerpark6 min till fots
- Max-Schmeling-HallePlace, Max-Schmeling-Halle12 min till fots
- Monument BerlinmurenPlace, Monument Berlinmuren15 min till fots
- Berlin (BER-Brandenburg)Airport, Berlin (BER-Brandenburg)47 min med bil
Rumsalternativ
Liknande boenden

Homaris Boxi Studios
Friedrichshain
Homaris Boxi Studios
Friedrichshain
- Gratis wi-fi
- Mikrovågsugn
- Kök
4.2 av 5, Väldigt bra, 143 recensioner
4,2
Väldigt bra
143 recensioner
Priset är 677 kr
677 kr
inklusive skatter och avgifter
23 aug. – 24 aug.

Hotel BIRGIT Berlin Mitte
Prenzlauer Berg
Hotel BIRGIT Berlin Mitte
Prenzlauer Berg
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgänglig
- Parkering tillgänglig
4.1 av 5, Väldigt bra, 216 recensioner
4,1
Väldigt bra
216 recensioner
Priset är 1 005 kr
1 005 kr
inklusive skatter och avgifter
9 aug. – 10 aug.

Numa Berlin Torstrasse
Mitte
Numa Berlin Torstrasse
Mitte
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Frukost tillgänglig
4.1 av 5, Väldigt bra, 90 recensioner
4,1
Väldigt bra
90 recensioner
Priset är 1 284 kr
1 284 kr
inklusive skatter och avgifter
9 aug. – 10 aug.

Arbio I Parlamento Rooms
Prenzlauer Berg
Arbio I Parlamento Rooms
Prenzlauer Berg
- Gratis wi-fi
- Rumsservice
- Ljudisolerade rum
4.4 av 5, Fantastiskt, 39 recensioner
4,4
Fantastiskt
39 recensioner
Priset är 1 106 kr
1 106 kr
inklusive skatter och avgifter
2 aug. – 3 aug.

Schoenhouse Berlin City Street
Prenzlauer Berg
Schoenhouse Berlin City Street
Prenzlauer Berg
- Kök
- Gratis wi-fi
- Tvättjänster
4.5 av 5, Underbart, 90 recensioner
4,5
Underbart
90 recensioner
Priset är 1 450 kr
1 450 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juli – 31 juli

Old Town Hotel Berlin
Prenzlauer Berg
Old Town Hotel Berlin
Prenzlauer Berg
- Gratis wi-fi
- Frukost tillgänglig
- Städning
4.3 av 5, Fantastiskt, 581 recensioner
4,3
Fantastiskt
581 recensioner
Priset är 786 kr
786 kr
inklusive skatter och avgifter
28 juli – 29 juli

City Guesthouse Pension Berlin
Prenzlauer Berg
City Guesthouse Pension Berlin
Prenzlauer Berg
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Frukost tillgänglig
4.0 av 5, Väldigt bra, 211 recensioner
4,0
Väldigt bra
211 recensioner
Priset är 891 kr
891 kr
inklusive skatter och avgifter
28 juli – 29 juli

Brilliant Apartments Berlin
Prenzlauer Berg
Brilliant Apartments Berlin
Prenzlauer Berg
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Kök
4.8 av 5, Enastående, 148 recensioner
4,8
Enastående
148 recensioner

City Holiday Apartments Berlin
Pankow
City Holiday Apartments Berlin
Pankow
- Kök
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Uteplats
4.4 av 5, Fantastiskt, 50 recensioner
4,4
Fantastiskt
50 recensioner

Homaris Kreuzberg 61
Kreuzberg
Homaris Kreuzberg 61
Kreuzberg
- Kök
- Gratis wi-fi
- Mikrovågsugn
- Ljudisolerade rum
4.3 av 5, Fantastiskt, 120 recensioner
4,3
Fantastiskt
120 recensioner
Priset är 900 kr
900 kr
inklusive skatter och avgifter
4 aug. – 5 aug.
Om boendet
Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu
Detta pensionat erbjuder gäster gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu har separata sovrum.
Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu ligger i Prenzlauer Berg, mindre än tre kilometer från Alexanderplatz och mindre än fem kilometer från andra populära sevärdheter, som Brandenburger Tor.
På boendet
Gäster på Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu har tillgång till bland annat gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
På Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu finns hiss. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.
Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på detta pensionat i Berlin .
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Tillgänglighetsanpassning
- Hiss
Mer
- Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)
Regler
Incheckning
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 17.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Husdjur
- Inga djur tillåtna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- En stats-/lokalskatt på 8.025 procent tas ut
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort.
Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- En obligatorisk städavgift ingår i boendets hyra.
Boendet kallas även
Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu Berlin
Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu Guesthouse
Hotelzimmer in Berlin Prenzlauer Berg 2 Neu Guesthouse Berlin