Hel lÀgenhet

calm house beppumotomachi

2.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för calm house beppumotomachi

LÀgenhet (201 calm house beppumotomachi) | 1 sovrum, mörklÀggningsgardiner, ljudisolering och gratis wi-fi
LÀgenhet (201 calm house beppumotomachi) | Matservice pÄ rummet
Varma kÀllor
LĂ€genhet (301 calm house beppumotomachi) | Terrass/Patio
LÀgenhet (201 calm house beppumotomachi) | Eget kök | KylskÄp, mikrovÄgsugn, spishÀll och vattenkokare

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • TvĂ€ttjĂ€nster
  • Uteplats

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
4-2 Motomachi, Beppu, Oita, 874-0944
  • Place, Takegawara Onsen
    â€Ș3 min till fots‬
  • Place, Beppu Tower
    â€Ș6 min till fots‬
  • Place, Beppu Park
    â€Ș13 min till fots‬
  • Airport, Oita (OIT)
    â€Ș58 min med bil‬

Rumsalternativ

LĂ€genhet (201 calm house beppumotomachi)

  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsĂ€ngar

LĂ€genhet (301 calm house beppumotomachi)

  • Utsikt mot bergen
  • 60 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 enkelsĂ€ng, 1 dubbelsĂ€ng och 4 futoner (enkla)

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

calm house beppumotomachi

Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning, dÀr gÀster erbjuds tvÀttmöjligheter och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Varje lÀgenhet har LCD-tv med digitalkanaler, och köket har kylskÄp, spishÀll och mikrovÄgsugn. Dessutom finns gratis wi-fi, separat middagsplats och vattenkokare. StÀdning Àr inte tillgÀnglig..
Calm house beppumotomachi erbjuder 2 rum med tofflor och hÄrtork. Kök har kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har bidéer, gratis toalettartiklar och tandborstar och tandkrÀm.

Denna lÀgenhet i Beppu erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. 32-tums LCD-tv med digitalkanaler.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Calm house beppumotomachi ligger mindre Àn fem minuters promenad frÄn Takegawara Onsen och mindre Àn fem kilometer frÄn populÀra attraktioner som Umitamago. Denna lÀgenhet har 2 rum med kök, separat middagsplats och kylskÄp.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering, kök och erbjuder gott om plats med sovrum och middagsplats. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 32-tumss LCD-tv med digitalkanaler. I badrummen finns hÄrtorkar, gratis toalettartiklar, tandborstar och tandkrÀm och tofflor. Varje lÀgenhet har dessutom vattenkokare. Ingen stÀdning
PĂ„ boendet
GÀster pÄ calm house beppumotomachi har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, en terrass och tvÀttmöjligheter.
Calm house beppumotomachi lockar med en terrass och tvÀttmöjligheter. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.

Denna lÀgenhet i Beppu tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Varma kĂ€llor i nĂ€rheten

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Stekbord

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • BidĂ©
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Tandborste och tandkrĂ€m
  • Toalettpapper
  • Tofflor

Utrymmen

  • Separat middagsplats

UnderhÄllning

  • 32-tums LCD-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Terrass

TvÀtt

  • TvĂ€ttmöjligheter

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • TillgĂ„ng till övre vĂ„ningsplan endast via trappor
  • VĂ€l upplyst gĂ„ng till ingĂ„ngen
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Ingen stĂ€dning tillgĂ€nglig
  • MörklĂ€ggningsgardiner

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 2 enheter
  • Ljudisolering

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 16.00. Checka in fram till: 20.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Avgift för stĂ€dning: 2000 JPY per boende och per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. Kontakta boendet med hjÀlp av uppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Enligt anvisningar frĂ„n japanska ministeriet för hĂ€lsa, arbete och vĂ€lfĂ€rd mĂ„ste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet nĂ€r de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det Ă€r ocksĂ„ obligatoriskt att fastighetsĂ€gare eller personal tar en kopia av incheckade gĂ€sters pass, samt behĂ„ller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas Àven

Calm House Beppumotomachi
calm house beppumotomachi Beppu
calm house beppumotomachi Apartment
calm house beppumotomachi Apartment Beppu
calm house beppumotomachi Beppu
calm house beppumotomachi Apartment
calm house beppumotomachi Apartment Beppu