HOTEL R9 The Yard Asahishiro

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för HOTEL R9 The Yard Asahishiro

Ett modernt hotellrum med en dörr av trä, en säng med sänggavel, ett skrivbord med en dator och en matplats med stolar och ett bord.
Tre svarta containrar, numrerade 08, 09 och 29, står uppställda på en parkeringsplats med en modern byggnad i bakgrunden.
Ett receptionsområde med en bardisk i trä, en dator och ett kylskåp.
Ett modernt kök med vita skåp, en inbyggd ugn och en mikrovågsugn. Det finns en matplats med ett bord och stolar, och en tv-apparat på ett tv-bord.
En parkeringsplats med en byggnadsingång, en inhägnad sportplan och en klar himmel.

Recensioner

8,2 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster
Det nuvarande priset är 715 kr
10 juli – 11 juli

Utforska området

Se på karta
834-5 Ro, Asahi, Chiba, 289-2516
  • Place, Nakatani strand
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Saruda Shrine
    ‪15 min med bil‬
  • Place, Cape Gyobu
    ‪16 min med bil‬
  • Airport, Tokyo (NRT-Narita Intl.)
    ‪50 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard Double Room (check-in is not available after 11PM)

  • 2 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Standard Twin Room (check-in is not available after 11PM)

  • 2 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Double Room - Non - Smoking

  • 2 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Standard dubbelrum (check-in is not available after 11PM)

9,6 av 10
Enastående
(11 recensioner)
  • 12 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Standard tvåbäddsrum (check-in is not available after 11PM)

8,6 av 10
Utmärkt
(7 recensioner)
  • 11 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum Deluxe (check-in is not available after 11PM)

  • 24 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

HOTEL R9 The Yard Asahishiro

Detta hotell är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds tvättmöjligheter, avgiftsfri parkering och en varuautomat. Städning är tillgänglig på begäran.
HOTEL R9 The Yard Asahishiro erbjuder 30 rum med tofflor och hårtork. Detta hotell i Asahi erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. Badrummen har badkar/dusch, bidéer, toaletter med elektronisk bidé och gratis toalettartiklar. Städning sker på begäran.
HOTEL R9 The Yard Asahishiro ligger 4,3 km från Nakatani strand och mindre än tio minuters bilfärd från Saruda Shrine. Detta hotell med 30 rum erbjuder gratis wi-fi på rummet, avgiftsfri parkering och tvättmöjligheter.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar, bidéer och tandborstar och tandkräm. Här finns dessutom bekvämligheter som vattenkokare som standard. Städning på begäran
På boendet
På HOTEL R9 The Yard Asahishiro har gäster bland annat tillgång till tvättmöjligheter. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering. Den vänliga personalen erbjuder receptionstjänster under begränsade tider, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området. Detta hotell är en rökfri anläggning och har dessutom varuautomat.
HOTEL R9 The Yard Asahishiro lockar med varuautomat och tvättmöjligheter. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.

Detta hotell i Asahi tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Reception öppen under begränsade tider
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Städning (på begäran, mot en avgift)

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Bidé
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Tandborste och tandkräm
  • Tofflor

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare

Mer

  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Värme (klimatreglerad)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 07.00–23.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 5 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för städning: JPY 800 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Receptionen har öppet varje dag från 07.00 till 23.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Ett barn som är upp till 5 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Enligt anvisningar från japanska ministeriet för hälsa, arbete och välfärd måste alla internationella besökare ange passnummer och nationalitet när de registrerar sig vid boenden (pensionat, hotell, motell etc.). Det är också obligatoriskt att fastighetsägare eller personal tar en kopia av incheckade gästers pass, samt behåller denna kopia för framtida referens.

Boendet kallas även

R9 The Yard Asahishiro Asahi
HOTEL R9 The Yard Asahishiro Hotel
HOTEL R9 The Yard Asahishiro Asahi
HOTEL R9 The Yard Asahishiro Hotel Asahi