De Vagebond Bed & Breakfast

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för De Vagebond Bed & Breakfast

En matplats med bord som är dukade för frukost, med vita dukar, tallrikar, koppar och bestick.
En swimmingpool med kakelbeklädd kant, omgiven av palmer och en innergård med ett tegelgolv.
En byggnad med ett rött tak, ett trästaket och olika växter, inklusive palmer.
En vy över en uteplats med en palm som har en stenplatta ovanpå, en metallstol och ett klinkergolv.
En trädgård med olika växter och blommor, en liten sittplats med stolar och en byggnad med fönster med ett dekorativt mönster.

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Företagstjänster

Utforska området

Se på karta
29-31 Stein Street, Klein, Windhoek
  • Place, Maerua Mall
    ‪18 min till fots‬
  • Place, NamibRand Nature Reserve
    ‪1 min med bil‬
  • Place, Katutura Township
    ‪1 min med bil‬
  • Airport, Windhoek (WDH-Hosea Kutako)
    ‪32 min med bil‬

Rumsalternativ

Standardrum - 1 sovrum

8,0 av 10
Mycket bra
(2 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 3 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

De Vagebond Bed & Breakfast

Detta bed and breakfast är en rökfri anläggning och ståtar med en utomhuspool, ett mötesrum och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis frukostbuffé, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds gratis dagstidningar, en trädgård och ett värdeförvaringsskåp i receptionen. Ingen städning tillgänglig.
De Vagebond Bed & Breakfast erbjuder 10 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. På rummet finns kylskåp och kaffe- och tebryggare.

Badrummen har dusch. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Detta bed and breakfast har bland annat en utomhuspool.
De Vagebond Bed & Breakfast ligger en kort promenad från Schwerinsburg Castle och NamibRand Nature Reserve. Detta bed and breakfast har 3 stjärnor och välkomnar gäster med 10 rum och bekvämligheter som en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Gratis frukostbuffé serveras dagligen mellan 07.30 och 09.00.
Rum
Gäster har tillgång till en tv och håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Kylskåp, minibar och kaffebryggare är också tillgängliga. Ingen städning
På boendet
Gäster på De Vagebond Bed & Breakfast har tillgång till en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och ett mötesrum. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering. Den vänliga personalen kan erbjuda bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Här finns dessutom gratis dagstidningar, en terrass och tvättmöjligheter.
Gratis frukost finns tillgänglig dagligen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Utomhuspool, en terrass och trädgård finns på De Vagebond Bed & Breakfast. Det är gratis att parkera.

Detta bed and breakfast i Windhoek har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Gäster kan äta gratis frukostbuffé dagligen från 07.30 till 09.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé tillgänglig alla dagar 07.30–09.00

Att göra

  • Utomhuspool

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Tvättmöjligheter
  • Utomhuspool

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Tvättmöjligheter
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Business-service

  • Mötesrum

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum

Underhållning

  • Tv

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Kylskåp
  • Minibar
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Takfläkt
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 18.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på De Vagebond Bed & Breakfast

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn upp till 2 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare och säkerhetssystem.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Barn som är upp till 2 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Vagebond Bed & Breakfast Windhoek
Vagebond Bed & Breakfast
Vagebond Windhoek
Vagebond
Vagebond & Breakfast Windhoek
De Vagebond Bed & Breakfast Windhoek
De Vagebond Bed & Breakfast Bed & breakfast
De Vagebond Bed & Breakfast Bed & breakfast Windhoek