Privat värd

Hotell Visby Börs

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotell Visby Börs

Reception
Svit Deluxe | Minibar, värdeförvaringsskåp på rummet och skrivbord
En vit byggnad med välvda fönster och en skylt med texten ”HOTEL VISBY BØRS”.
Ett modernt vardagsrum med en grå soffa, ett soffbord med en skulptur i metall och en stor, abstrakt målning på väggen.
Lobby

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Gratis wi-fi
  • Företagstjänster
  • Rumsservice
  • Städning
Det nuvarande priset är 1 517 kr
inklusive skatter och avgifter
12 juli – 13 juli

Utforska området

Se på karta
10 Strandgatan, Visby, Gotlands län, 621 56
  • Place, Gotlands konstmuseum
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Almedalen
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Visby domkyrka
    ‪4 min till fots‬
  • Airport, Visby (VBY)
    ‪9 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard enkelrum - 1 semidubbelsäng - icke-rökare

9,0 av 10
Underbart
(12 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 stor enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Classic dubbelrum - 1 queensize-säng - icke-rökare

9,0 av 10
Underbart
(43 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum - 1 queensize-säng - icke-rökare

9,0 av 10
Underbart
(18 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum - 1 queensize-säng - icke-rökare

9,8 av 10
Enastående
(7 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hotell Visby Börs

Detta hotell är en rökfri anläggning med kaffe i allmänt utrymme, konferenslokaler och gratis dagstidningar. Gratis frukostbuffé och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds dessutom. Här har gäster även tillgång till bröllopstjänster, en tv i allmänt utrymme och en bankettsal.
Hotell Visby Börs erbjuder 21 rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Platt-tv finns på rummen.

Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Hotell Visby Börs ligger i Innerstaden, nära Gotlands Museum och Gotlands konstmuseum. Detta hotell med 3,5 stjärnor har 21 rum, vilka ståtar med minibar och platt-tv, och gäster får dessutom gratis frukost.
Restaurangalternativ
Gratis frukostbuffé serveras på vardagar mellan 07.00 och 10.00 och på helger mellan 07.00 och 10.30. Passa på att beställa nåt gott från rumsservice.
Rum
Gäster erbjuds gratis wi-fi och en platt-tv. Badrummen har hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom erbjuds minibarer, värdeförvaringsskåp och skrivbord.
På boendet
Hotell Visby Börs erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, konferensrum och kaffe i allmänt utrymme. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med bagageförvaring och ge lokala restaurangtips. Här har gäster dessutom tillgång till gratis dagstidningar, en tv i allmänt utrymme och bankettsal.
Gratis frukost serveras dagligen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Möteslokaler på detta hotell är 250 kvadratmeter och här finns konferensrum. Hotell Visby Börs lockar med kaffe i allmänt utrymme, gratis dagstidningar i lobbyn och rumsservice (under begränsade tider).

Detta hotell i Visby har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Gäster serveras gratis frukostbuffé på vardagar mellan 07.00 och 10.00 och på helger mellan 07.00 och 10.30.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé tillgänglig 07.00–10.00 på vardagar och 07.00–10.30 på helger
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen

Att göra

  • Tv i allmänna utrymmen

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen under begränsade tider

Gästtjänster

  • Bröllopstjänster
  • Romantiska paket och paket för frieri
  • Städning varje dag

Business-service

  • 250 kvadratmeter utrymme för konferensrum

Utomhus

  • Utomhusmöbler

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Väl upplyst gång till ingången

Mer

  • Bankettsal
  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum

Underhållning

  • Platt-TV

Mat och dryck

  • Begränsad rumsservice
  • Champagneservice
  • Minibar

Mer

  • Skrivbord
  • Uppvärmning
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 07.00–20.00.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 48 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Restaurangen ligger 50 meter från hotellet.
Boendet består av en huvudbyggnad och en annexbyggnad. Rumstilldelning sker i mån av tillgång i huvudbyggnaden vid incheckning. Gästrummen i annexet kan endast nås via trappor.

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider), instruktioner för nyckelupphämtning

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 3 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Boendet förbehåller sig rätten att reservera belopp på gästens kreditkort före ankomst.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Receptionen har öppet varje dag från 07.00 till 20.00.
Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna får ett e-postmeddelande med särskilda incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.

Bra att veta

  • Ett barn som är upp till 3 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.

Boendet kallas även

Hotell Visby Börs Hotel Gotlands län
Gotlands län Hotell Visby Börs Hotel
Hotell Visby Börs Gotlands län
Hotel Hotell Visby Börs Gotlands län
Hotell Visby Börs Hotel
Hotel Hotell Visby Börs
Hotell Visby Börs Hotel
Hotel Hotell Visby Börs Visby
Visby Hotell Visby Börs Hotel
Hotel Hotell Visby Börs
Hotell Visby Börs Visby
Hotell Börs Hotel
Hotell Börs
Hotell Visby Börs Hotel
Hotell Visby Börs Visby
Hotell Visby Börs Hotel Visby